ZONGULDAK HABERLERİ

Devrek TSO Bursa’da Üyelerini Tarım Fuarı İle Buluşturdu

IHA
17.10.2015 - 16:19Son Güncelleme : 17.10.2015 - 16:20

DEVREK TSO'DAN TEKNİK GEZİ

IHA

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerini Tarım Fuarı ile buluşturdu.
Zonguldak’ın Devrek İlçesinde faaliyetlerini sürdüren(TSO) Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ve Devrek İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortaklaşa organize edilen etkinlik çerçevesinde odaya kayıtlı 52 çiftçisini Bursa’da Uluslararası Tarım Fuarı ile buluşturdu.
Organize edilen programlarda katılımcılar Bursa’da ki fuar öncesinde Sakarya’nın Arifiye İlçesi Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Murat Dilek tarafından ilçedeki seralar gezdirilerek süs bitkileri, fidancılık, meyve yetiştiriciliği konularında teknik bilgiler verilirken, Yalova’nın Altınova İlçesinde de Türkiye’de kivi meyvesi konusunda uzman olan ve bu meyveyi Türk çiftçilerine ilk tanıştıranlar arasında yer alan Ziraat Yüksek Mühendisi Hulusi Samancı tarafından da kivi meyvesinin nasıl yetiştirileceği ve en iyi veriminin nasıl alınacağı konularında teknik olarak bilgiler verildi.
Üyelerine yönelik düzenlenen teknik gezi ile fuar gezsizi ile ilgili açıklama yapan Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ertan Civak,13-17 Ekim 2015 tarihleri arasında düzenlenen ve uluslararası konuma sahip olan “Bursa 13.Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı”na Odamız ile İlçe Tarım Müdürlüğümüz tarafından ortaklaşa organize edilen etkinlik çerçevesinde odamıza kayıtlı çiftçilerimize yönelik bilgilendirme ve teknik gezi düzenledik. Gezinin amacı, çiftçilerimiz uluslararası arenada tarımın hangi şartlarda ve hangi koşullarda gerçekleştirildiğinin bire bir gözlemleyerek ilçemize döndüklerinde gördüklerini uygulayarak en iyi verimi almalarını sağlamaktır. Ayrıca gezi etkinliği içinde Sakarya’da ve Yalova’da da süs bitkileri ile kivi bahçeleri de gezilerek çitçilerimizin bu konularda da bilgi sahibi olmaları sağlanmıştır. Oda olarak zaman zaman her meslek alanında bu tür etkinliklere yer vererek ilçe ekonomisini canlandıracak projelere imza atmayı hedefliyoruz” diye konuştu. Düzenlenen bilgilendirme ve teknik geziden dolayı memnun olduklarını ifade eden katılımcılar ise,” Öncelikle bu tür organizasyonu sağlayan her iki kuruma da teşekkür ediyoruz. Bizler için bilgi anlamında harika bir gezi oldu. Uzmanlar tarafından verilen bilgiler doğrultusunda bundan sonraki çiftçilik faaliyetlerimiz daha farklı olacaktır bizlere bu desteği sağlayanlara tekrar teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
Düzenlenen bilgilendirme gezisinde çiftçilere Devrek TSO’dan Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yumurtacı, Devrek Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şule Turan Kafkaslı ile İlçe Tarım Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Ender Boncukoğlu eşlik ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Devrek TSO Bursa’da Üyelerini Tarım Fuarı İle Buluşturdu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrek TSO Bursa’da Üyelerini Tarım Fuarı İle Buluşturdu haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:48
  • Guneş
   06:30
  • Öğle
   12:58
  • İkindi
   16:24
  • Akşam
   19:03
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı