ZONGULDAK HABERLERİ

Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı

IHA
11.07.2015 - 18:12Son Güncelleme :

DEVREK TEOG

IHA

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde yerleştirme puanlarının açıklanmasının ardından, tercih döneminde öğrencilere ve öğrenci velilerine yönelik danışmanlık hizmeti verilmesi amacıyla 81 ilde “tercih danışmanlığı komisyonları“ oluşturulmaya başlandı.
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde de 6-16 tarihleri arasında Temmuz tercih döneminde, öğrencilere ve öğrenci velilerine yönelik danışmanlık hizmeti Devrek İstiklal İlkokuluna 6 rehber öğretmen nezaretinde öğrencilerin ve öğrenci velilerinin tercihlerine yardımcı olunmaya başlandı
Tercih Danışmanlığı Komisyonlarında, öğrencilere ve velilere yönelik rehberlik hizmeti verilirken, tercih yapılacak okulların fiziki koşulları, ulaşımı, yüzdelik dilimi gibi bilgiler konularında da yardımcı olunuyor. Ayrıca öğrencinin kendini tanıması, becerilerini fark etmesi, bir üst eğitim olan üniversiteden beklentilerini, tercihi yapılacak okulun mezuniyet sonrası istihdam imkanlarını, okulun yakın ve uzak çevresini, öğrencinin lise sonrası hedeflerinin belirlenmesi konusunda rehberlik hizmeti verilmektedir.
Oluşturulan danışmanlık komisyonu ile ilgili bilgi veren Devrek İlçe Milli Eğitim Müdürü Satılmış Tunçkaya,” Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığımızın öğrencilerimizin ve öğrenci velilerimizin TEOG sürecinde sağlıklı tercih yapmalarını sağlamayı amaçlanıyor. Öğrencilerin bu komisyonlara mutlaka müracaat etmelerini ve bu komisyonlarımızın tavsiyelerini önemsemelerini istiyoruz. Çünkü okul seçimi, ilerideki üniversite tercihini de belirleyecek bir seçimdir. Bu dönemde öğrencilerin, bir rehberle birlikte tüm bilgileri ortaya koyup kendilerini bilimsel kriterlerle değerlendirecek danışmanlık hizmetine ihtiyacı var” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrek’te TEOG, YGS Ve Lgs Tercihleri İçin Tercih Danışmanlık Büroları Açıldı haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:50
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı