ZONGULDAK HABERLERİ

Devrek’te Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

IHA
29.10.2015 - 12:40Son Güncelleme :

KUTLAMALARDA ANKARA SEYMENLERİ SERGİLEDİKLERİ GÖSTERİLERLERDEN DOLAYI VATANDAŞLAR TARAFINDAN BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

IHA

Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü Zonguldak’ın Devrek ilçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü Zonguldak’ın Devrek İlçesinde düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Kutlama törenine 28 Ekim tarihinde Atatürk Anıt’ına Devrek Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Devrek Belediyesi çelenklerinin sunumları ile başlandı. 29 Ekim Çarşamba günü ise Devrek Kaymakamı Yakup Güney makamında protokol sırasına göre tebrikleri kabul etti. Tebrik kabulünün ardından Cumhuriyet Alanındaki programa geçildi. Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük ve Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci tarafından halkın ve öğrencilerin bayramı kutlandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Devrek Kaymakamı Yakup Güney, "Ülkemiz üzerinde bulunduğu coğrafya itibarıyla politik, stratejik ve ekonomik bir cazibeye sahiptir. Bu nedendir ki, binlerce yıldır bu topraklarda aynı bayrak altında yaşayan insanlar üzerinde hep plan üstüne plan yapılmış, oyun içinde oyun oynanmıştır. Bugün ise yepyeni hesaplar yapılmaktadır. Sevgili öğretmenler, bilginin en önemli kazanım olduğu günümüzde, bilimin aydınlatıcı ışığında erdemli insan yetiştirmek düsturu ile gelecek nesiller yetiştiriniz. Sizler Cumhuriyeti koruyacak, payidar kılacak, yükseltecek ve yüceltecek kişilikli, nitelikli bireyler yetiştirdikçe, gaflet, dalalet ve hatta her türlü hıyanet sonuçsuz kalacak, Cumhuriyetimizin nice yıldönümleri huzur ve mutluluk içinde kutlanacaktır” diye konuştu.
Düzenlenen kutlama etkinliğine; Devrek Kaymakamı Yakup Güney, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Yıldırım Yörük, Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Vacit Durdubaş, AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Özcan Ulupınar, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ile yüzlerce vatandaş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Devrek’te Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 12 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrek’te Cumhuriyetin 92. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı