ZONGULDAK HABERLERİ

Devrek’in Müfettişler Köyünde Geleneksel Aşure Adeti Yıılardır Kesintisiz Olarak Devam Ediyor

IHA
28.10.2015 - 17:31Son Güncelleme :

YILLARDAN BU YANA DEVAM EDEN AŞURE GELENEGİ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

IHA

Yıllardır geleneksel olarak düzenlenen Aşure programında vatandaşlar ve protokol bir araya geldi.
Zonguldak’ın Devrek İlçesine bağlı Müfettişler Köyü’nde yıllardır devam eden aşure programı bu yılda coşkulu bir şekilde devam ederek ilçe protokolünü ve misafirlerini ağırlamanın gururunu yaşadı. Atalarından yadigar olarak kalan adetlerini kesintisiz olarak devam ettirmeye çalıştıklarını ifade eden ve ilçe köylerinin tek kadın muhtarı unvanına sahip köy muhtarı Şengül Geldi,” Atalarımızdan kalan aşure adetini yıllardan bu yana devam ettirmekteyiz. Amacımız hem çevre köylerdeki eş dostlarla irtibatı koparmamak hem de adetlerimizin devamını gelecek kuşaklara aktararak bu geleneğin devam etmesini sağlamaktır. Köyde yaşayan kadınlarımızın destekleri ile iki kazan aşure pişirdik aşurenin yanında da misafirlerimize çeşitli ikramlarımız da oldu emeği geçen ablalarıma ve kardeşlerime buradan teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Düzenlenen programa; AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, İl Genel Meclis Başkanı Vacit Durdubaş, İlçe Başkanı Serdar Kelebek, İl Genel Meclis Üyeleri, İlçe Müftüsü Mahmut Çakır, Devrekli işadamı Mehmet kamçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Devrek’in Müfettişler Köyünde Geleneksel Aşure Adeti Yıılardır Kesintisiz Olarak Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrek’in Müfettişler Köyünde Geleneksel Aşure Adeti Yıılardır Kesintisiz Olarak Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı