Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Devletle uğraşılmaz

  Hürriyet Haber
  04.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Kutlu Aktaş, irtica, mafya ve bölücülere karşı mücadelenin devam edeceğini belirterek, ‘‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın temel ilkelerine bağlı kalmak kaydıyla tüm yasalar tavizsiz uygulanacak. Hiçbir ilde çete istemiyoruz. Devlette uğraşılmaz’’ dedi.

  İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Bakan Aktaş, Cemiyet Başkanı Erol Akıncılar ve İzmirli gazetecilerle sohbet etti. Çete ve mafya olaylarına değinen ve illerin güvenlik güçleri amirlerini, bunlara karşı mücadelelerine göre değerlendireceklerini kaydeden Aktaş, şöyle konuştu:

  ‘‘İstanbul'da 30 bin polis var. Birçok küçük devletin ordusu bile yok. İzmir'de ise 9 bin polis var. Devletle uğraşılmaz. Vatandaşın alınteriyle kazandığı kazanca yönelik tasallutları kesme çabasındayız. Bunları, vatandaşların da yardımıyla keseceğiz.’’

  Aktaş, toplumsal olayları izleyen gazetecilerin rahat çalışmasına yönelik önlemler alınacağını belirtti. İzmir'de başlattığı, toplumsal olayları izleyen gazetecileri koruma altına alma uygulamasını İstanbul'da devam ettirdiği anlatan Aktaş, şunları söyledi:

  ‘‘Genç arkadaşlar liseyi bitirip 8-9 aylık eğitimden sonra hemen polis oluyor. Bu makamda kalıcı değilim ama liseden sonra özel eğitimden geçen kişilerin polis olması gerektiğine inanıyorum. Eğitim artırılacak.’’


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı