MANİSA HABERLERİ

Devletin Şefkatli Yüzü Oldu

IHA
31.10.2015 - 09:32Son Güncelleme :

SELENDİ KAYMAKAMI HASAN MEŞELİ BERABERİNDE SELENDİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KAZIM TOKKAŞ VE MAHALLE MUHTARI İSMAİL EKİM İLE BİRLİKTE TERZİLER MAHALLESİNDE SADECE EVİNİN PENCERESİNDEN DOĞAYI SEYREDEBİLEN 89 YAŞINDAKİ HALİL İBRAHİM KIRLI’YI ZİYARET ETTİ.

IHA

Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli, devletin şefkatli yüzü olmaya devam ediyor. ’Her şey Engelsiz bir hayat için’ projesi kapsamında Terziler Mahallesinde engelli ve yaşlıları ziyaret ederek dualarını alan ve eksiklerini gideren Kaymakam Meşeli, "Yol yaparız, bina yaparız ama en uzaktaki bir yetimi, bir öksüzü ya da bir garibi unutursak bu yaptıklarımızın hiçbir önemi kalmaz." dedi.
Selendi Kaymakamı Hasan Meşeli beraberinde Selendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Tokkaş ve mahalle muhtarı İsmail Ekim ile birlikte Terziler Mahallesinde sadece evinin penceresinden doğayı seyredebilen 89 yaşındaki Halil İbrahim Kırlı’yı ziyaret etti.
"Engellilerin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz" diyen Kaymakam Meşeli, "Devletimiz de bu konuda tüm imkanlarını seferber ediyor. Engellilik kimsenin tercihi değil, her sağlam kişi potansiyel bir engelli olduğunun bilincinde olmalı. Bu bilinçle hareket edildiği zaman engelli kardeşlerimizin günlük hayatta karşılaştıkları sorunların aşılması çok daha kolay olacaktır. Kaymakamlık olarak biz her zaman sizin destekçiniz olmaya devam edeceğiz. Benim her gittiğim yerde, engelli vatandaşlarımız, yaşlılar, dul ve yetimler yani hayatla zor şartlarda mücadele eden vatandaşlarımız hep önceliğimiz olmuştur. Ben burada görev yaptığım sürece hep sizlerin yanında olacağım" dedi.
89 yaşındaki Halil İbrahim Kırlı ve eşi Kaymakam Meşeli’nin bu ziyaretinden ziyadesiyle memnun olduklarını belirtirken şunları söylediler: "Sizden Allah Razı olsun. Bu ziyaretin manevi değeri bizim için çok büyük."
Kaymakam Hasan Meşeli de, "Yetim, öksüz, engeli olan vatandaşlar şehit aileleri ve gazilerimiz ve yaşlılarımız başta olmak üzere devletimizin sıcaklığını, şefkatini, güler yüzünü onlara göstermeye çalışıyoruz. Kendimize, anamıza ve babamıza nasıl davranılmasını istiyorsak vatandaşımıza da o şekilde davranıp gönüllerini almaya çalışıyoruz. Yol yaparız, bina yaparız ama en uzaktaki bir yetimi, bir öksüzü ya da bir garibi unutursak bu yaptıklarımızın hiçbir önemi kalmaz. Kim ne derse desin Allah’ın rızasını ve bu gariplerimizin hayır duasını almak çok önemli. Meslek hayatımız boyunca kapımız her zaman vatandaşımıza sonuna kadar açık olmuştur. Önemli olan da görev yaptığınız yerden ayrıldıktan sonra gönüllere girmiş olarak hatırlanmaktır.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Devletin Şefkatli Yüzü Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 09 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devletin Şefkatli Yüzü Oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı