Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Devletin kaydı düşmez

  DHA
  06.08.2014 - 01:13 | Son Güncelleme: 06.08.2014 - 01:01

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı olması halinde Bakanlar Kurulu’nu ayda 1 defa toplayacağını söylemesini eleştirerek, “Anayasa’ya aykırı bir cumhurbaşkanlığı yapacağını söylüyor. Anayasa’ya aykırılık suçu işlediğin gün zaten Yüce Divanlıksın. Sana kimse cumhurbaşkanlığı yaptırmaz” dedi. Bahçeli, Karabük, Bartın ve Zonguldak’ta şunları söyledi:

  Şimdilik bütün engelleri kendine göre kaldırdın. 'Montaj', 'kumpas' dedin, sorumluları görevlerinden aldın. 1000’leri aşan polisi sürdürdün, bazılarını sorguya çektirdin, yandaş savcılardan bir heyet kurdun, kendini akladığını zannediyorsun. Devletin kaydına düşen hiçbir şey devlet yıkılmadıkça kayıttan düşmez. Bunun hesabı bir gün sorulur.
  17-25 Aralık’ı hafife alabilir miyiz? Ayakkabı kutularını görmezden gelebilir miyiz? Oradaki haraçlarıyla Türkiye’yi sömürün, sömürürken de millete hakaret eden 11 utanmaz işadamını unutabilir miyiz? bunları Çankaya’ya mı taşıyacağız? Havalimanları, köprüleri, yolları artık bundan böyle Çankaya’da yapıp, haracı orada alıp, ihaleyi orada mı vereceğiz? Onun için Erdoğan’dan Cumhuraşkanı olmaz, olamaz.
  Prof. İhsanoğlu. Kim bu şahsiyet? Bir bilim insanı, uluslararası tanınırlığı yüksek şahsiyet. Recep Tayyip Erdoğan gibi tanınacaksa hiç tanınmasın. Burada vatandaşımız ‘o hırsız’ diye bağırıyor. Şimdi tanıtacağız diye ‘hırsız Ekmel’ mi diyeceğiz.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı