Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Devlet yok millete gidiyorum

  Umut ERDEM
  22 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 22 Mayıs 2011 - 00:48

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’dan Nevşehir mitingine giderken yolda kahvaltı için mola verdi ve kaset istifaları soruları üzerine eline bir kâğıt alarak, “Anlaşılıyor ki devlet yok. İyi ki millet var. Ona gidiyorum. 22 gün kaldı büyük buluşmaya” diye yazıp, “Bugünün resmi demeci bu” diyerek gazetecilere verdi.

  “Bu insanların aileleri, yetişkin çocukları var. Kişilerin şahsiyetleri ile bu kadar oynamak doğru değil. Kendileri durumu değerlendirip partiyi rahatlatmak amacıyla istifa etmiş olabilirler” diyen Bahçeli, Nevşehir ve Kayseri’de şöyle konuştu:

  - “2002 yılında namerde muhtaç olmayan insanlar 2011 yılına gelirken gittikçe yoksullaşmışlarsa, evlatlarından en az bir kişi halen iş bulamıyorsa ve toplumda huzur güven asayiş kalmamışsa, bir kararı 12 Haziran’da vermek durumunda kalacaksınız. Sayın Başbakan yeter artık Abbas yolcu demelisiniz ve siyasi iktidardan kurtulma zamanı geldiğine işaret vermelisiniz.

  - Başbakan yandaş televizyonlarında sürekli konuşuyor. Önceden hazırlanmış bir senaryo üzerinde sözde söyleşi yapıyorlar. Sayın Başbakanı öyle bir anlatıma zorluyorlar ki Başbakanın aradığı da odur. Başbakan burada herkesin mutlu ve huzurlu olduğu bir Türkiye tablosu çiziyor. Türkiye’yi toz pembe, güllük gülistanlık göstermekte. Gerçek hayat televizyonlarda anlattığı değil, Nevşehirlilerin yaşadığıdır; ama gerçek hayatı yaşayan Nevşehirlilerin televizyonu yoktur. Sözde aydınları, gazetecileri yoktur. Sesini çıkaramaz hale getirilmiştir.

  Yalakaları gibi sanıyor

  - Sayın Başbakan meydanlarda ileri demokrasiden, özgürlüklerden bahsediyorsun da bu vatandaşın hayat gerçeğinden neden bahsedemiyorsun. Çünkü miyop. Gözleri miyop olmuş. Baktığı zaman hanedanı görüyor, yakını görüyor, yalakaları görüyor. Onların iktidardan beslenmiş halini görünce, hepsinin palazlanmış, eti-budu yerinde insanlar olarak görünce, Anadolu’daki işsiz insanları onun gibi zannediyor.

  - Seçim öncesi getirdiği paketlerle sizin yoksulluğunuzu sömürüyorlar. Bir paket en az 4 oy diye bakıyorlar. Böylelikle de iktidara tekrar hevesleniyor. Yoksa 6 milyon insan işsiz, 13 milyon insan yoksul, çiftçinin yoksullaştığı bir ortamda, yoksulluğun istismarına heveslenenlerin sokağa çıkacak yüzlerinin olmaması lazım. Ama bunların yüzünde astar kalmamış. Dur deme zamanı geldi.

  Servete servet katıyorlar

  - Yolsuzluk almış başını gidiyor. TOKİ’den arsalar peşkeş çekiliyor. İnşaat müteahitleri apartman üzerine apartman dikiyor. Yeni arsaların oluşması için belediyelerde imar planı oyunları oynanıyor. Özelleştirme ile devletin, milletin varlıkları birilerine peşkeş çekiliyor. Rüşvet başını almış gidiyor. Böyle bir Türkiye’de haksız kazançla, sıcak para ile beslenenler rant ekonomisi ile geleceğini garanti altına alan mutlu bir azınlık var. Yoksullaşma gittikçe artıyor ama rant ekonomisiyle büyüyenler servetlerine servet katıyor.

  Üçüncü dönemi ihanet

  Devlet yok millete gidiyorum

  - Sayın Başbakan, ‘Benim birinci dönemim çıraklıktır, ikinci dönemim kalfalıktır, şimdi üçüncü dönemi ustalık dönemi olarak istiyorum’ diyor. Sayın Başbakan sen yanılıyorsun. Milletimiz bu dönemleri zannediyorum şöyle tanımlıyor: Birinci dönemin gaflet, ikinci dönemin dalalet, üçüncü dönemin Allah muhafaza istemiyoruz ama ihanet olacaktır. Bunun için ustalık zannettiğin ihanet dönemine geçmeden Türkiye’yi sizden kurtarmak istiyoruz.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı