Gündem Haberleri

  Devlet terörünü lanetliyorum

  A.A
  31.05.2010 - 15:54 | Son Güncelleme:

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere yaptığı operasyon ile ilgili olarak, “İsrail vahşetini, devlet terörünü lanetliyorum, kınıyorum” dedi.

  Şimşek, 8. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarına katılanlardan oluşan bir heyeti kabulünde, bugünün acılı bir gün olduğunu belirterek, Gazze'ye yardım götüren filonun saldırıya uğradığını hatırlattı.    

  Bu saldırıda aralarında Türk vatandaşlarının da bulunduğu birçok insanın hayatını kaybettiğini ifade eden Şimşek, “Ben bu vesileyle İsrail vahşetini, devlet terörünü lanetliyorum, kınıyorum. Bu aslında insanlığa karşı bir saldırı” diye konuştu.

  Bakan Şimşek, böylesine güzel bir ziyaretin kötü bir gündemle paralel olmasına üzüldüğünü belirterek, çocuklara, “O nedenle şarkılarını dinleyemeyeceğiz. Sadece şiirlerinizi dinleme imkanı bulacağız” dedi.

  Şimşek, ziyaretin ardından gazetecilerin hükümetin tepkisinin  ne olacağına dönük sorusu üzerine, Dışişleri Bakanlığı'nın gerekli açıklamayı yaptığını, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da bir basın toplantısı düzenlemekte olduğunu bildirdi.

  Durumu yakından takip ettiklerini ifade eden Şimşek, “Aslında bu, uluslararası karasularda yapılan bir devlet terörü. Biz insanlığa karşı yapılan bu müdahaleyi lanetliyoruz, kınıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı