Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Devlet olaya el koydu

  Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), (DHA)
  30 Ekim 2008 - 16:37Son Güncelleme : 30 Ekim 2008 - 06:49

  Mersin'deki Özel Kardelenler Özürlü Bakım Merkezi'nde meydana gelen haciz dramını dün Hurriyet.com.tr manşetine taşıdı. Bugün Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe bakımevine geldi, herkesle tek tek görüşen Özefe sorunun en kısa zamanda çözüleceğini söyledi.

  İŞTE MERSİN’DE 3 GÜNDÜR YAŞANAN DRAMIN FOTOĞRAFLAR

  MERSİN'in Erdemli İlçesi Kaymakamı İbrahim Özefe, Kocahasanlı Beldesi’ndeki Özel Kardelenler Özürlü Bakım Merkezi’nin yemek şirketine olan 44 bin YTL'lik borcuna karşılı haciz edilen 70 klimanın yeniden yerlerine takılacağını açıkladı.

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/ne_diyelim.jpgErdemli Kaymakamı İbrahim Özefe, Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinin ardından Özel Kardelenler Özürlü Bakım Merkezi'ne geçerek incelemelerde bulundu. Kaymakam Özefe, merkezde bulunan bütün katları gezerek burada kalan özürlü çocukların Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak, onlarla sohbet edip istek ve şikayetlerini dinleyerek, Müdür Füsun Demirsoy'dan bilgi aldı. Kaymakam Özefe, inceleme sırasında bazı çocukların yere serilen yatakların üzerinde yattıklarını görünce yetkilileri uyararak çocukların yerde değil, daha güzel koşullarda ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini belirtti.

  3 gün önce Baha Yemekçilik Şirketi'ne faiziyle birlikte 44 bin YTL olan borç nedeniyle kurumun klimaların haciz edilmesinden büyük üzüntü duyduğunu belirten Özefe, “Bu nedenle merkeze gelerek inceleme yaptık. Bazı eksiklikleri gördük. Bu eksikliklerin giderilmesi ve daha güzel bir koşullarda özürlü çocuklarımızın kalması için bir heyet oluşturup gerekli incelemeyi yaptıracağım. Bu bakım evlerinin belirli standartlarda olması gerekir. Alacaklı ile borçlu arasına girilmez. Ama, burada çocukların mağdur olmaması için ne gerekiyorsa yapılacak. Burada mevzuatı bir kenara bırakıp, şefkatin ve sevginin gerektirdiği şekilde hareket edilmesi gerekiyor. Bu konu ile çok yakından ilgileneceğim ve çocuklarımızın üşümemesi ve zor durumda kalmaması için klimaları yerine taktıracağım” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı