Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Devlet namus sözü verdi"

  DHA
  19 Ağustos 2009 - 14:33Son Güncelleme : 19 Ağustos 2009 - 17:44

  Münevver Karabulut'un Annesi Nagihan ve Bababı Süreyya Karabulut Emniyet Müdürlüğü'ne çağrıldı. Karabulut çifti Emniyet Müfettişleriyle görüştü. Karabulut ailesi ifadeleri alındıktan sonra emniyetten ayrıldı.  GARİPOĞLU AİLESİ EMNİYET ÇIKIŞI AÇIKLAMA YAPTI - GALERİ

  Öldürüldükten sonra testere ile kesilen kafası ile vücudu Etiler'de çöp konteynırına atılan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu dünyada ve Türkiye'de kırmızı bültenle aranmaya devam ediyor.

  Dün akşam saatlerinde, Cem Garipoğlu'nun aralarında amcası Hayyam Garipoğlu, ağabeyi Levent Garipoğlu, dedesi Kasım Garipoğlu, babaannesi Sakine Garipoğlu, eniştesi Selçuk Güleç ve halası Handan Güleç'in aralarında bulunduğu 12 yakını ile aile çalışanının gözaltına alınması ve Asayiş Şube Müdürlüğü'nde sorgulanması üzerine Münevver'in babası Süreyya Karabulut ilginç iddialar ortaya atmıştı.

  Süreyya Karabulut, “Olay gecesi polis evime geldiğinde katili biliyordu. Telsiz ile haber verildi. Polis Bahçeşehir'deki evleri çember altına aldığında Cem Garipoğlu yakalanırdı. Polis evde 700 bin Euro mu dolar mı buldu? Bana bunu adliye koridorlarında arama sırasında evde bulunanlar söyledi” demişti.

  BİLGİSAYARLAR İNCELEME ALTINDA

  Münevver Karabulut cinayetine ilişkin  yürütülen soruşturma kapsamında dün ifadelerine başvurulan 12 kişinin evinden  alınan 4 bilgisayar inceleniyor.

  Katil zanlısı olarak aranan C.G'nin aile üyeleri ve  çalışanlarından oluşan 12 kişinin, dün İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet  Büro Amirliğinde ifadelerine başvurulmasının ardından, bu kişilerin evlerinden  alınan 4 bilgisayar da incelemeye alındı.

  Bilişim Suçları Büro Amirliği tarafından incelenen bilgisayarlarda,  C.G'nin internet üzerinden aile yakınlarıyla bağlantı kurup kurmadığı yönünde  deliller arandığı öğrenildi. 

  "DEVLET NAMUS SÖZÜ VERDİ"

  Karabulut ailesinin avukat Altan Altınyurt, bizden bugüne kadarki olan gelişmelerle ilgili bilgi istendiğini söyleyerek, “Biz bilgilerimizi aktardık. Hem cinayetin oluş şekliyle ilgili hem de rüşvet iddialarıyla ilgili şüphelinin yakalanamaması nedeniyle bilgilerimizi sordular, bizde paylaştık” dedi.

  Baba Süreyya Karabulut ise “Devlet bana bu soruşturmayla ilgili namus sözü verdi. Sabırla bekliyorum. Dua ediyorum. Burada olmamızın sebebi devletimize elimizde olan bilgileri verdik. Hayyam Garipoğlu şerefli ve hassiyetli bir insansa yeğenini getirir Türk Adaleti'ne teslim eder” diye konuştu. Gazetecilerin katil şüphelisi Cem G.'nin durumu hakkında Hayyam Garipoğlu'nun bilgisi olmadığını söylediği hatırlatmaları üzerine Süreyya Karabulut, “Onlarda efendim onlarda” dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı