MALATYA HABERLERİ

Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti

IHA
08.07.2015 - 17:58Son Güncelleme :

DEVLET HASTANESİNDE YENİ ANJİYO BİRİMİ KURULDU

IHA

Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Erhan Berk, yeni kurulan anjiyo ünitesi ile birlikte artık bundan sonra günün her saatinde kalp krizi geçiren hastalara müdahale edilerek hızlı bir şekilde anjiyo yapılabileceğini söyledi.
Malatya için önemli bir hizmet olan Anjiyo Ünitesi hakkında önemli açıklamalarda bulunan Malatya Yeni Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Uzm. Dr. Erhan Berk, Malatya Yeni Devlet Hastanesi’nin 2013 Ekim ayı itibariyle yeni hizmet binasında hizmet görmeye başladığını söyledi.
Hastanede 14 kardiyologun bulunduğunu belirten Berk, “Malatya artık büyükşehir oldu ve sağlıkta da merkez olmak istiyor. Bunun için de nitelikli hizmetlerin çok ciddi bir şekilde artırılması lazım” dedi.
Anjiyo hizmetinin özellikle İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nde yapıldığını ve bunun dışında özel hastanelerde de bu ameliyatın yapıldığını belirten Berk, “Ama 2’nci merkez yoktu. Malatya Devlet Hastanesi’nde 14 kardiyolog arkadaşımız olduğu için bu hizmetin gerçekten bölge için önemli olduğunu düşündük. Bakanlığımızın bize gönderdiği cihazla altyapısını kurduk. Gerekli bütün tıbbi malzemelerini temin ettik” diye konuştu.
Anjiyo Ünitesi’nin Malatya ve bölge için hayırlı olmasını dileyen Başhekim Berk, şunları söyledi:
“Şu anda kardiyolog arkadaşlarımız bu hizmeti halkımıza sunuyorlar. Balon, stent uygulaması ve her türlü anjiyo hizmetleri yapıyorlar. Hekim sayımız da yeterli olduğu için artık bundan sonra gecenin 3’ünde dahi olsa hasta kalp kriziyle geldiği zaman hızlı bir şekilde acilde müdahalesi yapılıp tanısı konulacak ve hızlı bir şekilde gerekirse anjiyoya alacak şekilde yapacağız. Hizmetin nitelikli sürdürülebilir olması çok önemli. Çünkü kalp hastaları için saatler ve dakikalar önemlidir. Hızlı bir şekilde hastaya müdahale edildiğinde hiçbir problem olmadan hastayı kurtarabilirsiniz. Anjiyo Ünitesi Malatya ve bölgeye hayırlı olsun. Güzel bir hizmet.”
Malatya Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve aynı zamanda da anjiyo ünitesi birim sorumlusu Uzm. Dr. Mustafa Karabulut da yaptığı açıklamada şunları belirtti:
“Malatya Devlet Hastanesi olarak büyük bir eksikliğini hissettiğimiz Koroner Anjiografi Ünitesini hizmete açmış bulunmaktayız. 14 kardiyoloji uzmanı ile hizmet verdiğimiz kardiyoloji polikliniğimize her gün ortalama 350, acil ünitemize ise kalp hastalıklarıyla ilgili şikâyetlerle 50 civarında acil hasta başvurmaktadır. Her gün ortalama 15 hastamız; acile müracaat eden hastalar ambulanslarla acil koşullarda, polikliniğe başvuranlar ise elektif koşullarda T.Ö.T.M’ne anjiografi amacıyla sevk edilmekteydi. Ambulansla yapılan sevk işlemlerinde geçen süre içerisinde maalesef bazı hastalarımızı ya kaybediyor, ya da birçok hastamızda nakil sürecinin uzun sürmesi nedeni ile geri dönüşümü olmayan kalp hasarı meydana geliyordu.
Malatya Devlet Hastanesinde kurulan Koroner Anjiografi Ünitesi ile bu olayların sayı ve sıklığını azaltmayı hedefliyoruz. Bu ünitenin kurulmasında bize büyük desteği olan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Doç. Dr. Hilmi Ataseven’e, Hastane Yöneticimiz Sayın Uz. Dr. Erhan Berk’e teşekkür ediyorum.
Hastanemiz büyük bir sağlık kompleksi olup normalde olması gereken ileri aşama görüntüleme merkezleri olan girişimsel radyoloji ünitesi ve girişimsel nöroradyoloji ünitesi için çalışmalara başlamış bulunmaktayız.
Hastanemizde kurulan Koroner Anjiografi ünitemizde, hergün ortalama 20 civarında invaziv girişim sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefe kısa sürede ulaşacağımızı ve önümüzdeki 6 ay ile 1 yıllık süre içerisinde hastanemize ikinci Koroner Anjiografi Ünitesini açmayı planlıyoruz. İkinci Anjio cihazı alınması ile birlikte ise planladığımız girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji işlemlerine de inşallah başlamış olacağız. Malatya Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesini Malatya halkının hizmetine sunmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:46
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:19
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı