MALATYA HABERLERİ

Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti

IHA
08 Temmuz 2015 - 14:31Son Güncelleme : 08 Temmuz 2015 - 14:32

DEVLET HASTANESİNDE KORONER ANJİOGRAFİ HİZMETİ VERİLİYOR

IHA

Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Karabulut, yeni açtıkları Koroner Anjiografi Ünitesi ile büyük bir eksikliği giderdiklerini söyledi.
Yeni Devlet Hastanesi’nde 14 kardiyoloji uzmanı ile hizmet verdikleri kardiyoloji polikliniğinde her gün ortalama 350, acil ünitesine ise kalp hastalıklarıyla ilgili şikayetlerle 50 civarında acil hastanın başvurduğunu dile getiren Kardiyoloji Uzmanı Mustafa Karabulut, “Her gün ortalama 15 hastamız; acile müracaat edenler acil koşullarda, polikliniğe başvuranlar ise elektif koşullarda Turgut Özal Tıp Merkezi’ne anjiografi amacıyla sevk edilmekteydi. Ambulansla yapılan sevk işlemlerinde geçen süre içerisinde maalesef bazı hastalarımızı ya kaybediyor, yada bir çok hastamızda geri dönüşümü olmayan kalp hasarı meydana geliyordu” dedi.
Malatya Devlet Hastanesinde kurulan Koroner Anjiografi Ünitesi ile bu olayların sayı ve sıklığını azaltmayı hedeflediklerini belirten Karabulut, “Bu ünitenin kurulmasında bize büyük desteği olan Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Doç. Dr. Hilmi Ataseven’e, Hastane Yöneticimiz Sayın Uz. Dr. Erhan Berk’e ve İdari ve Mali İşler Müdürümüz Sayın Bülent Mehmet Metin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Büyük bir sağlık kompleksi olan Devlet Hastanesi’nde girişimsel radyoloji ünitesi ve girişimsel nöroradyoloji ünitesi için de çalışmalara başladıklarını aktaran Karabulut açıklamasında şunları söyledi:
“Hastanemizde kurulan Koroner Anjiografi ünitemizde, her gün ortalama 20 civarında invaziv girişim sayısına ulaşmayı hedefliyoruz. Bu hedefe kısa sürede ulaşacağımızı ve önümüzdeki 6 ay ile 1 yıllık süre içerisinde hastanemize ikinci Koroner Anjiografi Ünitesini açmayı planlıyoruz. İkinci Anjio cihazı alınması ile birlikte ise planladığımız girişimsel radyoloji ve nöroradyoloji işlemlerine de İnşallah başlamış olacağız. Malatya Devlet Hastanesi Koroner Anjiografi Ünitesini Malatya halkının hizmetine sunmaktan büyük gurur ve sevinç duyuyoruz”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devlet Hastanesi’nde Koroner Anjiografi Ünitesi Hizmeti haberi güncellenecektir.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:53
  • Guneş
   05:39
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   16:25
  • Akşam
   19:21
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı