Dünya Haberleri

  Devlet Bakanı Bülent Arınç Vietnam'da

  A.A
  23.02.2011 - 09:58 | Son Güncelleme:

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye-Vietnam Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi toplantısının kapanış töreninin ardından Vietnam Savunma Müzesini gezdi.

  Arınç, müze yetkililerinden Vietnam'ın tarihi ve işgal dönemiyle ilgili bilgi aldı.

  Vietnam'ın savaş yıllarında yaşadıklarının sergilendiği müze hakkında bilgi veren yetkililer, müzede ayrıca 1000 yıllık savunma tarihi ile ilgili birçok kalıntının olduğunu anlattı.

  Müzede yetkilinin, Vietnam'ın yabancı işgali ve bağımsızlık savaşını anlatması üzerine Arınç da Türkiye'nin de 20. yüzyılda aynı badireleri atlattığını ve Kurtuluş Savaşı verdiğini söyledi.


  Arınç, müze ziyaretinde Vietnamlıların ABD işgali sırasında kullandığı silahları ve düşürülen ABD savaş uçaklarının sergilenen enkazlarını inceledi.

  Müze ziyaretinde Arınç, Vietnam savaşı sırasında çekilen kısa bir belgesel filmi izledi ve müzedeki hatıra defterine yazı yazdı.

  Ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektiren Arınç, "Horizon International Bilingual School" isimli Türk okulunun açılışına katılacak ve bugün yerel saat ile öğleden sonra bu ülkeden ayrılacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı