Dünya Haberleri

DÜNYA

  Devlet Bakanı Bülent Arınç Kamboçya'da temaslarda bulunuyor

  A.A
  21 Şubat 2011 - 12:46Son Güncelleme : 21 Şubat 2011 - 12:46

  Mutlu Soyuçok - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç resmi ziyaret için gittiği Kamboçya'da, Başbakan Yardımcısı Sok An ve Ticaret Bakanı Cham Prasith ile bir araya geldi.

  Kamboçya başbakanlığında yaklaşık 1 saat 15 dakika süren görüşmede iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi, ticaretin arttırılması hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu öğrenildi.
  Arınç, Ticaret Bakanı Prasith ile Sanayi Bakanlığında yapılan görüşmede ise ikili ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

  İki ülkenin ticari ilişkilerinin gelişmesi için gerekli hukuki altyapının oluşturulması gerektiğini söyleyen Arınç, çifte vergilendirmenin önlenmesi anlaşması ile sivil havacılık anlaşmasının bir an önce imzalanmasının da önemini vurguladı.

  Kamboçya Ticaret Bakanı Prasith de Türkiye ile ilişkilere önem verdiklerini ve Türkiye'den bir heyet gelmesi halinde gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını bildirdi.

  Kamboçya ziyaretinin ikinci gününde Kraliyet sarayını da gezen Arınç, yetkililerden saray hakkında bilgi aldı.

  Kamyoçya'daki temaslarının sonunda Arınç, Zaman üniversitesinin açılışını yapacak ve daha sonra Vietnam'a hareket edecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı