Gündem Haberleri

  Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e: Terbiyesiz

  Umut ERDEM / ANKARA
  19.04.2016 - 21:42 | Son Güncelleme:

  MHP Lideri Bahçeli, genel başkan adayı Meral Akşener’in, “MHP için bir Paralel projesiysem baş paralel bu durumda Sayın Bahçeli oluyor. Ama bu doğru değil” sözlerine tepki göstererek, “Bu ne biçim terbiyesizliktir. Affetmemiz mümkün değildir” dedi. Bahçeli, grup toplantısında ve sonrasında şunları söyledi:

  ÇİRKİN İFADELER GEREĞİ YAPILIR

  “Bu kadar çirkin ifade söz konusu olamaz. Şu an İstanbul merkez olmak üzere 9 ilde çok sayıda operasyonlar yapılmakta, 105 kişi paralel mensubu olarak gözaltına alınmış durumda. Şimdi bu kadar insanın bula bula baş paralelcisi beni mi görmüştür? Bu ne biçim terbiyesizliktir. Bunu affetmemiz mümkün değildir. Kendileri paralele çok barışık olabilir. Ama MHP’ye başparalelci gibi bir edepsizliği yapamazlar. Muhalif olduklarını ifade eden arkadaşlar demokratik hakkını kullanırken MHP’ye yakışır bir edep içerisinde olmalarında yarar vardır. Edep dışı değerlendirmeler, konuşmalar tahrikler, fitne ve fesatlar karşısında MHP’nin tüzüğü çok açık ve nettir. Böyle bir soruşturma başlatılırsa eğer, çok yönlü araştırılır ve disipline sevki kararına varılırsa gereği yapılır.

  TURŞULARINI MI KURACAĞIZ

  Bir kurgu dahilinde; Türkiye’nin Suriye’ye dönmesi, Iraklaşması, Lübnanlaşması etap etap hayata geçirilmektedir. Küresel güçler, Türkiye’nin bölünmesi, etnik liflerine ayrılması amacıyla devrededir. Hem PKK hem de HDP işte budur; kahpeliğin, kalleşliğin arkalı önlü yüzüdür. HDP’liler, IRA’nın siyasi ve askeri kanatlarıyla 2014-2015’te kaç defa görüşmüşlerdir? Görüşmelerde IRA’nın eylem yöntemleri hakkında, mesela barikat kurulması konusunda, tavsiye alınmış, bunu da PKK aynen tatbik etmiş midir? Ülkemizin mahvı için eylem ithal edecek kadar gözü dönmüş, terörist taziyelerine katılacak kadar ahlakı budanmış sözde siyasi işbirlikçilerin dokunulmazlıklarını kaldırmak için daha neyi bekliyoruz? Teröristlerin namlusunu temizleyen PKK yedeklerini adalete teslim etmeyeceğiz de turşularını mı kuracağız?

  TEK KALEMDE KALDIRALIM

  Bizim için asıl olan teröre bulaşmış, teröristlere yardım ve yataklıktan suçları somutlaşmış milletvekillerinin dokunulmazlıklarını öncelikle kaldırmaktır. Bilhassa AKP ve CHP’ye sesleniyorum. Madem ana muhalefet lideri de AKP’nin teklifine destek vereceklerini açıklamıştır, o halde gelin hiçbir mazerete sığınmaksızın dokunulmazlıkları tek kalemden kaldıralım.“

  ALMAN KOMEDYENİN AŞAĞILIK SALDIRISI

  MHP Lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili hakaret içeren şiir okuyan Alman komedyen Jan Böhmermann’a şu sözlerle tepki gösterdi: “Bir Alman komedyenin, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve Cumhurbaşkanı’na aşağılık şekilde saldırması, ahlaksız ifadelerle şaklabanlığa yeltenmesi dünün ihmal ve düşüncesizliklerinin eseridir. Hakaretin, düşmanlığın özgürlüğü olamaz. Mizah bir zeka, kabiliyet ürünüdür. Fakat gülmek adına hiçbir insan aşağılanamaz, hiçbir millet terbiyesizce küçümsenemez.”

  KURULTAY 15 MAYIS’TA

  MHP Çağrı Heyeti, yaklaşık 10 saat süren toplantının ardından aldıkları kararlara ilişkin açıklama yaptı. Mahkemenin verdiği yetkiyle olağanüstü büyük kongrenin yerine getirilmesi amacıyla gerekli iş ve işlemlerin başlatıldığının kaydedildiği açıklamada, “İlk olağanüstü toplantının 15 Mayıs 2016 tarihi saat 10.00’da, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci olağanüstü genel kurul toplantısının 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı hususunda karar alınmıştır” denildi.

  ÇAĞRI YOK HÜKMÜNDE

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, Çağrı Heyeti’ne randevu verip vermeyeceğiyle ilgili soruya “Çağrı heyeti kimdir?” yanıtını verdi. MHP Genel Merkezi avukatı Yücel Bulut da yaptığı yazılı açıklamada Çağrı Heyeti’nin kurultay tarihini açıklamasına şu yanıtı verdi: “Çağrı Heyeti’nin yetkisi, ancak Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kararının Yargıtay denetiminden geçmesi ve onaylanması halinde geçerlilik kazanacaktır. Henüz mahkeme kararının kesinleşmesinden önce girişilen işlemler hukuken yok hükmünde ve yasal olmayan teşebbüslerdir.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı