Gündem Haberleri

  Devlet Bahçeli: 3 gün süre ver, taş üstünde taş, baş üstünde baş koyma

  Umut ERDEM/ANKARA
  05.04.2016 - 22:02 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada, “Sayın Başbakan size tavsiyem şudur; Nusaybin ve diğer operasyon yapılan il ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımıza çağrıda bulunun. Onlara 3 gün mühlet verin ve şehirleri tahliye etmelerini sağlayarak herkesi emniyetli yerlere alın. Arkasından da Nusaybin’de taş üstünde taş, baş üstünde baş koymayın” dedi.

  Bahçeli konuşmasında özetle şunları söyledi:

  “Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayın. Sur’u yeniden yapmak için kolları sıvamışken, Nusaybin’de tekrar inşa edilir, Türk-İslam mimarisine uygun olarak hayat bulur. Şehadetlerin önü kesilmezse, kara haberler bitmezse, uyarıyorum, Türkiye iç savaşa sürüklenecek, Şarkılı türkülü el yapımı bomba hazırlayıp çaydanlıkların içine yerleştiren şerefsizleri hiç mi gören olmadı? Erdoğan, şehit sayısındaki artış sebebinin paralel yapıya yakın polis ve askerlerden kaynaklandığını dile getirmiştir. Bu itiraf delilli bir tahkikatın neticesi ise ister paralel, ister yamuk, ister küp olsun; vatan hainlerinin hakkından gelmek hükümetin siyasi namus borcudur.

  TÜRKİYE’YE SAYGISIZLIK

  Cumhurbaşkanı’na bakışımız bellidir. Aramızda kıyasıya siyasi mücadeleler unutulacak türden değildir. Ancak Erdoğan ABD’de Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmiştir. ABD yönetiminin havalimanında Erdoğan’ı bir manga askerle karşılamaya layık bulması Türkiye’ye haksızlık saygısızlıktır.“ 

  Faşist çağrı'Faşist çağrı'

  Etiketler: mhp , devlet bahçeli
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı