Ege Haberleri

EGE

  Devlerle el ele

  Hürriyet Haber
  30 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 30 Aralık 2000 - 00:01

  Alüminyum jant ihracatının lideri CMS Grubu, dünyanın önde gelen otomotiv firmalarını müşterileri arasına almayı hedefliyor.

  Ünlülerle yakın temas

  KALİTESİYLE dünya markası olan CMS, Fiat Auto, Alfa Romeo ve Renault'un çözüm ortağı oldu, diğer ünlü markalarla flörte başladı. Yönetim Kurulu Başkanvekili Berat Ösen, yeni müşteriler hedeflediklerini söyledi.

  Dünya markası kanıtı

  ‘‘ALDIĞIMIZ kalite belgeleri ve ödüller, dünya markası olduğumuzun kanıtı’’ diyen Berat Ösen, General Motors, Peugeot, DAICA'yla görüşmelerin 2001 yılının ilk aylarında sonuçlanacağını ifade etti.

  Volkswagen önemli

  ÖSEN, ‘‘Özellikle Volkswagen bizim için çok önemli. Çünkü Seat, Skoda gibi sektörde önemli yer edinenler de dahil, bünyesinde 8 markayı bulunduruyor. Hedefimiz ilk üçte yer almak’’ diye konuştu.

  Hedefe ulaşacağız

  15 YIL önce kurulan ve 1996'dan bu yana ihracatını önemli ölçüde artıran CMS, 2000'li yıllarda yeni atılımlar gerçekleştirmeyi hedefliyor. Başkanvekili Berat Ösen, Renault'tan bu yıl aldıkları kalite belgesi ve Fiat Auto'dan aldıkları en iyi jant dizaynı ödülünün, kendilerine moral verdiğini söyledi. Ösen, yeni yılda yeni müşteriler edinmeyi planladıklarını belirtti, ‘‘Başta General Motors, Volkswagen, Peugeot, DAICA gibi dünya devleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Henüz sonuçlanmadı. Ama olumlu sonuç almayı umuyoruz’’ dedi.

  Hedef 3 milyon jant

  ÖNÜMÜZDEKİ 5 yıllık çalışma programlarının hazır olduğunu anlatan Özen, bu yıl 1.5 milyona yakın jant ürettiklerini söyledi. 2001 hedeflerinin 2 milyon olduğuna dikkati çeken Ösen, ‘‘2003 hedefimiz ise 3 milyon jant üretmek ve ortalama yüzde 80'ini ihraç etmek. Çalışma programımızda yer alan kapasite artırımı, teknoloji yenileme çalışmalarımız da program dahilinde sürüyor. Bu hedeflerimize de ulaşacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki 10 yılda kendi alanımızda ilk 3'te yer almayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

  Ösen: İleride olabilirdik

  TÜRK ekonomisindeki krizlerin ve inişli çıkışlı dönemlerin moral bozucu olduğunu belirten Ösen, ‘‘Ekonomimizin istikrarlı bir çizgisi olsaydı, bugün çok daha iyi noktalarda olabilirdik. Çünkü yaşanan krizler, olumsuzluklar 3-5 ay sonrasını görmenizi engelliyor, yatırımda ürkek davranıyorsunuz, bütçelerinizi revize ediyorsunuz. Ama bütün bunlara rağmen CMS Grubu, zoru başarıyor. Otomotiv devlerine jant ihracat ediyor, kalitesiyle ödüller alıyor’’ dedi.

  CMS Yönetim Kurulu Başkanı Tonguç Ösen, başkanvekilleri ve oğlulları Berat (solda) ve Bertuğ Ösen'le (sağda) birlikte, otomotiv devlerine daha fazla jant satmanın yollarını arıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı