« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devlerin gecesi

Beko Basketbol Ligi’nin iki dev takımı Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen bugün 13. hafta mücadelesinde kozlarını paylaşacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sinan Erdem Spor Salonu’nda saat 20.00’de başlayacak ve Spormax’tan naklen yayınlanacak karşılaşmayı, Mehmet Keseratar-Aytuğ Ekti-Ahmet Ersan Güler hakem üçlüsü yönetecek.
Ligde 2 mağlubiyetle 2. sırada yer alan FB Ülker ile, 3 yenilgiyle 4. sırada bulunan Efes’in karşılaşmasında sonucu savunmalar belirleyecek. Zira, en çok sayı atanlar klasmanında ilk 2 sırada yer almaları (1. Efes Pilsen 1030, 2. FB Ülker 1001) iki ekibin de skor üretme yönünden sıkıntı yaşamadığını gösteriyor. İki takımın artıları ve eksileri şöyle:

OYUN KURUCU: FB Ülker %40 - Efes Pilsen: %60

Sarı lacivertlilerin en zayıf bölgesi. Yeni transfer Jasikevicius’un oynamayacak olması ve Greer’in formsuzluğu nedeniyle bütün yük Ukic’in omuzlarında olacak. Buna karşın Efes’te Wisniewski, Kerem Tunçeri, Ender Arslan ve hatta Rakocevic den oyun kurucu olarak faydalanabilecek.

ŞUTÖRLER: FB Ülker %55 - Efes Pilsen: %45

Fenerbahçe Ülker’de Ömer Onan (16.6 sayı), en verimli sezonunu yaşıyor. Efes’in en büyük hücum silahları Igor Rakocevic (14.10), Nachbar (11.6) ve Roberts (11.5).

POTA ALTI: FB Ülker %60 - Efes Pilsen: 40

Sarı lacivertlilerin Lavrinovic, Kaya, Mirsad, May ve Oğuz’dan oluşan pota altı rotasyonu Avrupa’nın en iyileri arasında. Efes Pilsen’de ise Vujcic, Roberts ve Kerem Gönlüm istikrarsızlıklarıyla dikkat çekiyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz