« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devlerin en ciddi sınavı

A Milli Basketbol Takımı, Başkent’teki 8. Efes Pilsen World Cup’da görücüye çıkıyor. Turnuvanın özelliği, katılan 6 takımın da 15 gün sonra yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek olması.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
EYLÜL ayında Polonya’da yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesi Avrupa’nın önemli milli takımlarını bir araya getirecek “Efes Pilsen World Cup 8” turnuvası bugün Ankara’da başlıyor. Turnuvanın tanıtımı için dün Dedeman Otel’de düzenlenen basın toplantısına Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy, Efes Pilsen İletişim Müdürü Emre Topsakalaoğlu, Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, kaptan Hidayet Türkoğlu ve 2. kaptan Kerem Tunçeri katıldı.

Kerem bizi sarstı

8. kez düzenlenen ve en iyi Efes Pilsen World Cup turnuvasına aday olduğu belirtilen organizasyona katılacak 6 takım da Avrupa Şampiyonası’nda yer alacak. Turnuvada güzel maçların olacağını söyleyen A Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, “Avrupa Şampiyonası’na 15 gün kaldı. Aşağı yukarı istediğimiz seviyeye geldik. Bu turnuvayı kazanmak istiyoruz, ama karşımıza çıkan takımlar iyi. Bunu da unutmamak gerekli” diye konuştu.

Tanjevic, Kerem Gönlüm’ün idrarında yasak maddeye rastlanmasının takım üzerinde nasıl bir etki oluşturduğu sorusunu ise, “Tabii ki olumlu bir hava olmadı. Çok sarsıldık. Kendisi çok iyi bir sporcu ve çok iyi bir insan. Bizim takımımızdaki en iyi savunmacıydı. Çok üzüldük” diye yanıtladı. Toplantıya katılan Milli Takım kaptanları Hidayet Türkoğlu ve Kerem Tunçeri de Ankara seyircisine iyi bir basketbol izlettirmek istediklerini belirterek, kendilerini destekleme çağrısında bulundular.

Türkiye-Hırvatistan

ANKARA Atatürk Spor Salonu’nda, 26-30 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek “Efes Pilsen World Cup 8” turnuvasında, A Milli Basketbol Takımımız ilk maçını bugün Hırvatistan ile oynuyor. Saat 21.00’de başlayacak karşılaşmayı NTV canlı yayınlayacak. Almanya, Büyük Britanya, Letonya ve Makedonya’nın da katılacağı turnuvanın ilk maçı ise 18.30’da Letonya ile Büyük Britanya arasında.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler