« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devlere zor kura

Basketbol Milli Takımımız’ın, Dünya Şampiyonası’ndaki rakipleri belli oldu. C Grubu’nda yer alan takımımızın rakipleri şöyle; Katar, Avustralya, Litvanya, Brezilya ve Yunanistan.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
JAPONYA’da yapılacak 2006 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda gruplar belli oldu. Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) tarafından Tokyo’daki kura çekimi sonunda 12 DEV ADAM, C Grubu’nda yer aldı. C Grubu’nda Türkiye’nin rakipleri, Katar, Avustralya, Litvanya, Brezilya ve son Avrupa Şampiyonu Yunanistan oldu.

Kura çekimine, TBF Asbaşkanı İmran Işıldar, genel sekreter Ali Özsoy, Milli Takımlar Genel Menajeri Doğan Hakyemez, A Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjevic ve TBF Dış İlişkiler Sorumlusu Emir Turam katıldı. Federasyon Başkanı Turgay Demirel, "Maalesef en zorlu gruba düştük. Ancak biz de güçlü bir ekibiz. Bütün maçlar çekişmeli geçecek. Grubumuzda her takım birbirini yenecek güçte" dedi.

4 takım çıkacak

Karşılaşmalar 6’şar takımlı 4 grup halinde oynanacak. Her grubun ilk dört takımı Sekizli Final Grubu’na yükselecek. Daha sonra ise çeyrek finaller, yarı finaller ve final müsabakası oynanacak. Sekizli grup maçlarından itibaren karşılaşmalar tek maçlı eleme sistemine göre yapılacak. Şampiyona 19 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde yapılacak.

A GRUBU

 Nijerya  Lübnan  Arjantin  Fransa  Venezuela  Sırbistan-Karadağ

B GRUBU

 Panama  Yeni Zelanda   Almanya  Japonya  İspanya   Angola

C GRUBU

 Katar  Avustralya  Türkiye  Litvanya  Brezilya   Yunanistan

D GRUBU

Senegal  ABD  Çin Halk Cum.  İtalya  Porto Riko   Slovenya

Bunları da Beğenebilirsiniz