« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devlerden güçbirliği

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş kulüplerinin başkanları, astronomik rakamlara ulaşan futbolcu transfer bedellerinin aşağıya çekilmesi için işbirliği yapmayı kararlaştırdılar.

TÜRKİYE'de futbolcu transferlerinin astronomik rakamlara ulaşması, 3 büyük kulübün başkanlarını ortak hareket etmeye zorladı. Beşiktaş Başkanı Serdar Bilgili, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Başkanı Faruk Süren dün Beşiktaş Kulübü'nde bir araya gelerek, centilmenlik anlaşması yaptılar. Varılan anlaşmaya göre 3 büyükler, birbirlerinden futbolcu almak istedikleri taktirde önce kulüp yöneticileriyle görüşecekler. Ayrıca bir kulübün anlaştığı futbolcuya diğer takımlar transfer teklifinde bulunmayacak.

Toplantı sonrası açıklama yapan Serdar Bilgili, ‘Türkiye'de transfer rakamları inanılmaz boyutlara ulaştı. Biz de bu rakamları aşağı indirebilmek için neler yapmamız gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunduk’’ dedi. Bilgili, 3 büyük kulübün voleybol ve basketbol branşlarındaki politikalarını da gözden geçirmeleri için görüş birliğine vardıklarını kaydederek, ‘‘Salon sporlarında müessese takımlarıyla spor kulüpleri arasındaki dengesizliği ortadan kaldırmak istiyoruz. Bu konudaki çalışmalarımız sürüyor’’ diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler