« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devler Uzakdoğu seferinde

Basketbol Milli Takımımız, Dünya Şampiyonası’nın son hazırlıkları için dün Güney Kore’ye uçtu. Milli Takımlar Direktörü Hakyemez, "Şampiyonada, bütün gücümüzle gruptan çıkmaya çalışacağız" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
A Milli Basketbol Takımımız’ın, Uzakdoğu seferi başladı. 12 Dev Adam, 19 Ağustos’ta başlayacak ve Japonya’nın ev sahipliğini yapacağı Dünya Şampiyonası’nın son hazırlıklarını gerçekleştirmek için dün Güney Kore’ye gitti. Seul’de 3 gün kalacak olan millilerimiz, yarın ev sahibi G.Kore, 12 Ağustos’ta da İtalya ile iki hazırlık maçı oynayıp 13 Ağustos’ta Japonya’ya geçip, hazırlıklarını sürdürecek.

Basketbol Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez, Dünya Şampiyonası’nda öncelikli hedeflerinin gruptan çıkmak olduğunu belirterek, "Yeni ve genç bir takımla Dünya Şampiyonası’na gidiyoruz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalarda takımımımızın savunmasını oturttuğunu, hücumda biraz problemler yaşadığını gördük. Seul’de oynayacağımız iki hazırlık maçında teknik heyetin bu sorunları çözeceğine inanıyorum. Yalnız gördüğümüz kadarıyla rakiplerimiz de çok formda. Ancak bütün gücümüzle gruptan çıkmaya çalışacağız" dedi.

Başantrenör Bogdan Tanjeviç ise "Genç ve yetenekli bir kadromuz var. İbrahim’in önderliğinde yenilgiyi kabul etmeyen bir yapıya büründük. Türk Milli Takımı’nı gruptan çıkarmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu. Milliler, yemek sıkıntısı yaşamamak için Ayhan Bermek’in girişimleriyle aşçılarıyla beraber G.Kore’ye giderken, antrenör Çetin Yılmaz’ın Çin’e geçerek burada hazırlıklarını sürdüren rakiplerimizi izleyeceği bildirildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler