Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devler uyanınca: 70-67

Basketbol Milli Takımımız Seul’deki özel turnuvadaki ilk maçında Güney Kore’yi Serkan, İbrahim ve Kaya’nın etkili oyunlarıyla yendi. Çekişmeli geçen maçta iki Kore’li hakem takımlarına maçı kazandırmak için elinden geleni yaptı.

Celal DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
DÜNYA Basketbol Şampiyonası’na hazırlık amacı ile Güney Kore’nin başkenti Seul’de World Basketball Challenge 2006 Turnuvası’na katılan Milli Takımımız, ilk maçında ev sahibi Güney Kore’yi 70-67 yendi.

Milli Takım Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, ilk iki periyotta sahaya değişik beşlerle çıkarken, üçüncü periyottan itibaren bir karma yaptı. Çok kötü bir yönetim gösteren Koreli iki hakem, takımımızın farka gideceği anlarda ters kararlarla fren koyarken, basketbolu çirkinleştirdi. Takımlarına maçı kazandırmak için sahada ellerinden geleni yaparken, masa hakemleri de onlara eşlik etti. Kerem’in bir hücumunda kronometre durduruldu.

Millilerimiz ilk 4.5 dakika tek sayı bulamazken 5. dakikayı 11-2 yenik geçti. Hücumda çok top kaybetmemiz, savunmada da bölüm bölüm kötü oyunumuz ilk periyodu 14-9 geride kapamamıza yol açtı. İkinci periyotta da aynı görüntüyü sürdüren millilerimiz devreyi 32-31 yenik bitirdi.

İtalya ile oynuyoruz

Üçüncü periyoda Barış, Serkan, İbrahim, Kaya ve Fatih beşi ile giren 12 Dev Adamımız, 21. dakikada öne geçti. Serkan ve İbrahim’in dış şutlardaki yüksek yüzdesi ile son periyoda 54-51 önde girdik. Ender’in oyunu iyi yönlendirirken, Serkan ve İbrahim’in kritik üçlükleriyle son anlarına kadar başabaş geçen maçı millilerimiz 70-67 kazandı. Milli Takımımız turnuvadaki ikinci maçını bugün TSİ 10.00’da İtalya ile oynayacak.

Türk şehitliğine ziyaret

Basketbol Milli Takımlar Direktörü Doğan Hakyemez ile İdari Menajer Barbaros Akkaş bugün Pusan’da Türk Şehitliğini ziyaret edip çiçek koyacak. Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Selim Kuneralp de bugün İtalya maçından sonra Basketbol Milli Takımımıza bir resepsiyon verecek.

 SALON: Jamsil Gymnasium-Seul

 HAKEMLER: Camelo (***) (İtalya), Kim Y.W (**) (G.Kore), Lee Y.K (**) (G.Kore)

 G.KORE: Kim Tae Sul (*), Kim Min Soo (***) 16, Yang Geun (**) 10, Yang Jong (*) 3, Lee Kyu (*), Kim Jin Soo (**) 6, Kim Chul (**) 6, Song Jin (*) 2, Kim Hyun (*) 2, Bang Yoon (***) 12, Ha Jin (***) 10

 TÜRKİYE: Cenk (**) 2, İbrahim (***) 12, Barış (*), Fatih (**) 4, Kaya (***) 12, Ender (***) 8, Ermal (**) 6, Ersan (**) 6, Serkan (***) 14, Kerem (***) 6, Oğuz (*), Engin (*)

 1.PERİYOD: 14-9 Æ DEVRE: 32-31

 3.PERİYOD: 51-54

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler