« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devler Ligi'nde Tanju krizi

Türk futboluna damga vuran eski futbolcuların takımlarını kurup, 1 milyon TL'lik ödül için yarıştığı 'Devler Ligi'nde önceki akşam, İnönü Stadı'nda Pascal Nouma'nın takımı ile Tanju Çolak'ın takımı arasında oynanan yarı final maçı olaylı bitti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Devler Ligi / Video

Devler Ligi / Galeri

Show TV'de yayınlanan programda, belirlenen kurala göre; bir takım, altı faul yaptığında, rakip takım 12 metre atışı yapıyordu. Önceki akşam da Pascal Nouma'nın takımı altı faulü doldurunca hakem Erman Toroğlu, 12 metre atışı kararını verdi.

Tanju çolak çok sinirlendi

Ancak yapımcı Acun Ilıcalı ile yorumcu Rıdvan Dilmen, Toroğlu'nun kararını değiştirmesi için baskı yaptı ve deneyimli hakem, Tanju'ya "Ben şu ana kadar bu kuralı uyguladım. Ama benden kararı iptal etmem istendi. Sen maçtan sonra itiraz et" dedi. Bu kararın ardından maçtan Pascal Nouma'nın takımı 3-2 galibiyetle ayrıldı.

Turnuvanın en renkli simalarından biri olan ve hakem Erman Toroğlu ile sık sık didişen Tanju Çolak'ın takımı da Devler Ligi'nden elenmiş oldu.

TANJU KAMERAYI SOYUNMA ODASINDAN ÇIKARTTI

Karşılaşma televizyondan canlı yayınlanırken, soyunma odasında futbolcuların maç sonundaki tepkilerini yansıtan kamera bant çekimi yaptı. Mücadele sonrasında oldukça sinirli olan Tanju Çolak, "Bant mı çekiyorsunuz, canlı mı?" sorusuna "Bant" yanıtını alınca kameramanı soyunma odasından çıkarttı.

Her maç sonrası iki takım futbolcularından da görüş alma kuralı, bu mücadelede bozuldu ve sadece karşılaşmayı kazanan Nouma ile röportaj yapıldı.

PARALAR ÖDENMİYOR İDDİASI

Öte yandan kazanan takıma 1 milyon TL ödül verilme sözüyle başlayan 'Devler Ligi'nde, kaptanların alacağı 100 bin TL'nin de ödenmediği iddia ediliyor. Yapımcı firmanın şu ana kadar verdiği sözü tutmadığı ve sürekli ertelediği belirtiliyor.

Futbolcular tepki gösteriyor

Buna karşın yorumcu Dilmen ve Toroğlu'nun, 700 bin dolar tutarındaki ödemelerinin yapıldığı ve turnuvada yer alan futbolcuların ise bu çifte standarta tepki gösterdikleri söyleniyor. Kararın değiştirilmesiyle takımı elenen ve ödemeleri yapılmayan Çolak, Acun Ilıcalı'ya ulaşmaya çalışıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz