Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devler Ligi'nde perde açılıyor

Futbolda Avrupa'nın kulüpler bazında bir numaralı organizasyonu olan UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2012-2013 sezonu yarın ve 19 Eylül Çarşamba günü gruplarda yapılacak ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
(H) Grubu'nda İngiltere'nin Manchester United, Portekiz'in Braga ve Romanya'nın Cluj takımlarıyla eşleşen Galatasaray, ilk maçını 19 Eylül Çarşamba günü deplasmanda Manchester United takımıyla yapacak.

Dörderli 8 ayrı grupta toplam 32 takımın katılımıyla gerçekleştirilecek ligde, gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar 2. tura yükselecek. Grup üçüncüleri yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek, son sıradaki takımlar ise bu sezon için Avrupa defterini kapatacak.

“Devler Ligi”nde bu sezonun final karşılaşması İngiltere'nin başkenti Londra'daki Wembley Stadı'nda, 25 Mayıs 2013'te oynanacak.

Gruplar

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda yer alan takımlar şöyle:
(A) Grubu: Porto (Portekiz), Dinamo Kiev (Ukrayna), Paris Saint Germain (Fransa), Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
(B) Grubu: Arsenal (İngiltere), Schalke 04 (Almanya), Olympiakos (Yunanistan), Montpellier (Fransa)
(C) Grubu: Milan (İtalya), Zenit (Rusya), Anderlecht (Belçika), Malaga (İspanya)
(D) Grubu: Real Madrid (İspanya), Manchester City (İngiltere), Ajax (Hollanda), Borussia Dortmund (Almanya)
(E) Grubu: Chelsea (İngiltere), Shakhtar Donetsk (Ukrayna), Juventus (İtalya), Nordsjaelland (Danimarka)
(F) Grubu: Bayern Munih (Almanya), Valencia (İspanya), Lille (Fransa), Bate Borisov (Romanya)
(G) Grubu: Barcelona (İspanya), Benfica (Portekiz), Spartak Moskova (Rusya), Celtic (İskoçya)
(H) Grubu: Manchester United (İngiltere), Braga (Portekiz), Galatasaray (Türkiye), Cluj (Romanya)

İlk hafta maçları

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gruplarda TSİ 21.45'te başlayacak ilk hafta maçlarının programı şöyle:

Yarın
-----
(A) Grubu:
Dinamo Zagreb-Porto
Paris Saint Germain-Dinamo Kiev

(B) Grubu:
Montpellier-Arsenal
Olympiakos-Schalke 04

(C) Grubu:
Malaga-Zenit
Milan-Anderlecht

(D) Grubu:
Borussia Dortmund-Ajax
Real Madrid-Manchester City

19 Eylül Çarşamba
-----------------
(E) Grubu:
Shakhtar Donetsk-Nordsjaelland
Chelsea-Juventus

(F) Grubu:
Lille-BATE Borisov
Bayern Münih-Valencia

(G) Grubu:
Barcelona-Spartak Moskova
Celtic-Benfica

(H) Grubu:
Manchester United-Galatasaray
Braga-Cluj

Bunları da Beğenebilirsiniz