« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devler hazırlıklarını sürdürüyor

Polonya'da düzenlenecek 36. Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlanan (A) Milli Basketbol Takımı, hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Milliler, bu akşam Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda, başantrenör Bogdan Tanjeviç yönetiminde çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren antrenmana, sakatlıkları geçen Kerem Tunçeri ve Ender Arslan da katıldı. Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in de izlediği antrenman sonrasında, geçen günlerde baba olan antrenör Aziz bekir, millilere baklava ikram etti.

Milli takım kaptanı Hidayet Türkoğlu, 36. Avrupa Şampiyonası finalleriyle ilgili görüşlerini açıklarken, şampiyonada daha mücadeleci bir takım olacaklarını söyledi.

İyi ve istekli bir takım olduklarını ifade eden Türkoğlu, “Efes Pilsen World Cup'ta iyi sonuçlar alamadık ve bu bizleri üzdü, ama istekli bir takmız. Giderilebilecek ve bizleri daha iyi duruma getirecek süremiz var. Eksiklerimizi giderip, Avrupa Şampiyonası'na en hazır durumda gitmek istiyoruz. 7 Eylül'den itibaren daha da mücadeleci bir takım olacağız” dedi.

Milli oyunculardan Engin Atsür, önlerindeki 1 haftalık süreyi iyi değerlendirip, şampiyonaya iyi başlamak istediklerini kaydederken, Sinan Güler, Ankara'daki Efes Pilsen World Cup'ta istedikleri sonucu alamadıklarını, ancak yitirdikleri 2 maçta önemli deneyimler edindiklerini, yapacakları çalışmalarla da gelecek hafta daha üst düzeye çıkacaklarına inandığını dile getirdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.