KAYSERİ HABERLERİ

Develililer Doğu Türkistanlılar’a Destek Verdi

IHA
03.07.2015 - 16:44Son Güncelleme :

DEVELİ'DE TOPLANAN VATANDAŞLAR ÇİN ZULMÜNÜ PROTESTO ETTİ

IHA

İHH İnsani Yardım Vakfı Develi Temsilciliği Develi Meydanında Doğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmü kınamak için toplandı.
Çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde İHH Develi Temsilcisi Ebubekir Yıldız, yaptığı konuşmasında, "Bilindiği üzere Müslüman Türk soydaşlarımız olan Uygur Türklerinin yaşadığı Doğu Türkistan, sistemli bir yok edilme süreci ile karşı karşıyadır.İslam Aleminin içerisinde bulunduğu Ramazan ayında bu eziyetler dahada artmış çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden Uygurlu kardeşlerimize karşı vahşice bir soykırım uygulanmaya başlamıştır" dedi.
Yıldız, "Çin esareti altında bulunan Doğu Türkistanlı Uygur Türklerine oruç tuttukları,namaz kıldıkları,ibadet ettikleri için ne yazık ki işkencelere ve ölümlere maruz bırakılmaktadırlar" diyerek şu şekilde konuştu:
"Küçücük Türkmen yavruları Annelerinin,babalarının gözleri önünde o minicik yavrularımıza zalimce işkence uygulanmaktadır.Her fırsatta insan haklarını bahane eden,bunun için savaşlar başlatan Avrupalı devletler ve süper güçler nedense insanlığın yok edildiği ve en ağır işkence tekniklerinin kullanıldığı Doğu Türkistan ve Müslüman devletler söz konusu olunca ölüm uykusuna bürünmüşlerdir.Buradan sesimizin yettiğince minicik çocukların ellerini taşlarla ezen zulüm sahibi katil Çin ve işbirlikçilerine sesleniyoruz,minik çocukların ahı sizi bu dünyada da ahirette de rahat bırakmayacaktır. Bizler yeryüzünde yüzyıllardır barış ve adaleti tesis etmiş bir milletin evlatları olarak insanlık alemini uyarıyoruz tepkisiz kalmak Müslümanlığa Türklüğe kin beslemektir.Metehan kendi ordusunda kat be kat büyük Çin ordusuyla karşılaştığında kendisine Çin ordusunun sayıca çok fazla olduğu söylenince bu kadar Çinliyi nereye gömeceğim diye düşünmüştür.Buradan insanlık alemine sesleniyoruz orada bir zulüm var,Tüm dünya devletleri bu olaya karşı yüreğini ortaya koyarak tepkisini göstermelidir,bu vahşete dur demelidir"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Develililer Doğu Türkistanlılar’a Destek Verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Develililer Doğu Türkistanlılar’a Destek Verdi haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:08
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:37
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı