KAYSERİ HABERLERİ DEVELİ HABERLERİ

Develili iş adamları Seyrani Üniversitesi için bir araya geldi

DHA
09.04.2018 - 13:06Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ,(DHA) - DEVELİLİ İş Adamları düzenlenen  “Seyrani Üniversitesine Doğru” program için bir araya geldi.

Develi Belediyesi ve Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği “Seyrani Üniversitesine Doğru” programa  Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, Kaymakam Murat Duru, Belediye Başkanı ve Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cabbar, Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri ile Develili işadamları katıldı.

P Seyrani Kampüsünün mevcut durumu ile ilgili bilgiler veren Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Suat Köylüoğlu “Erciyes Üniversitesine bağlı Seyrani Kampusumuz 2 eğitim bloğunda meslek yüksekokulu ve Ziraat Fakültesi olarak eğitim vermektedir. Yaptırılan diğer 3 blok ise eğitime hazır hale getirilmiştir. Bir bölgenin kültürel ticari ve buna benzer faaliyetlerin artış göstermesi üniversite ile başlar. Öyle ya da böyle Âşık Seyrani Üniversitesinin kurulması için var gücümüzle çalışacağız. “dedi.

Develi Belediye Başkanı ve Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cabbar konuşmasında “Bizler göreve geldiğimiz andan itibaren her yapılan işlerde Develi sevdasıyla hareket ettik. Toplumların bölgenin ve ilçelerin gelişmesinde eğitim konusu yadsınamaz bir gerçek. Develi ekonomisine katkı sağlayacak olan Âşık Seyrani Üniversitesi olması yolunda  belediye olarak her zaman destek olmaya hazırız. Şuan 3 adet blok eğitime hazır durumda bekliyor. Hayırseverlerimize vermiş oldukları destekten dolayı çok teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

Ak Parti Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu ise “Kayseri milletvekili seçildikten sonra hiçbir partiliyi ayırt etmedim. Önemli olan insanlarımızı kazanmaktır. eveli Seyrani Üniversitesi olması yolunda bütün hayırseverlerimizin vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Develi haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Develi haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Develili iş adamları Seyrani Üniversitesi için bir araya geldi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı