Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Develi kebapçısındaki asitli saldırıda kamera kayıtlarını 'hacker mı' sildi

  Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)
  22 Ekim 2015 - 16:34Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 17:52

  Ataşehir'deki Develi kebapçısında önceki gün meydana gelen Avukat Işıl G.'nin 3 yaşındaki oğlu Y.K.'nın oyun yerinde üzerine asitli bir madde atılması olayında ilginç bir gelişme yaşandı.

  Polis olayın meydana geldiği lokantanın güvenlik kamera sistemine dışarıdan bir müdahale yapıldığını tespit etti. Bu gelişme üzerine lokanta yetkililerinin haberi olmadan dışarıdan müdahale ile olay sırasında çekilen görüntülerin silinme ihtimaline karşılık kayıtların kaydedildiği bilgisayar inceleme altına alındı.

  Develide çocuklara kezzap atıldı, dünden bu yana neler yaşandıDeveli'de çocuklara kezzap atıldı, dünden bu yana neler yaşandı?

  KAMERALARA DIŞARDAN MÜDAHALE EDİLMİŞ OLABİLİR

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada olayın meydana geldiği lokantanın kameralarına, lokanta yetkililerinin haberi olmadan dışarıdan müdahale edilmiş olabileceği bilgisine ulaşıldı. Olay sırasında çekilen muhtemel görüntülerin bir hacker tarafından dışarıdan bir müdahale ile silinmiş olabileceği ihtimali üzerine görüntülerin kaydedildiği bilgisayar kasası polis tarafından inceleme altına alındı. Yapılan incelemede bilgisayar kasasındaki silinmiş olma ihtimali olan olay anı görüntülerine ulaşmak için çalışma yapıldığı belirtildi.

  Kebapçıya göre asitçi tanıdıkKebapçıya göre 'asitçi' tanıdık

  HEDEF 3,5 YAŞINDAKİ MİNİK Y.K.

  Bu arada görgü tanıklarından elde edilen bilgiler doğrultusunda olayda şüphelinin hedefinin yaralanan Y.K. olduğu tespit edildi. Şüphelinin doğruca küçük çocuğa yöneldiği, yaralanan diğer çocukların sıçrayan maddeden zarar gördükleri öğrenildi.

  Ataşehirdeki Develi kebapçısında çocuklara asitli saldırı dehşetiAtaşehir'deki Develi kebapçısında çocuklara asitli saldırı dehşeti

  ŞÜPHELER BİR KİŞİYİ GÖSTERİYOR

  Olayı soruşturan Cinayet Büro Amirliği ekipleri, elde edilen ilk bilgiler doğrultusunda şüpheli bir kişinin kimliğini belirlendi. Aileyi tanıdığı öğrenilen bu kişiyle ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğü öğrenildi.

  Aileler soruyor: Kim bu asit atan psikopatAileler soruyor: Kim bu asit atan psikopat

  KİMYASAL MADDE HENÜZ TESPİT EDİLEMEDİ

  Öte yandan 3,5 yaşındaki Y.K.'nın yüzünün yanmasına ve gözlerinin zarar görmesine neden olan kimyasal maddenin ne olduğu tam olarak tespit edilemedi. Adli Tıp Kurumu tarafından yapılan incelemenin sürdüğü testlerin bitmesinin ardından asitli maddenin belli olacağı belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı