KAYSERİ HABERLERİ

Develi’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı

IHA
06.10.2015 - 16:06Son Güncelleme :

DEVELİ SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI

IHA

Develi’de Kaymakam Harun Başıbüyük Başkanlığında seçim güvenli toplantısı yapıldı. Toplantıya Develi Kaymakamı Harun Başıbüyük, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Ak Parti Develi İlçe Başkanı Mehmet Durukan, MHP Develi İlçe Başkanı Adnan Köksal, diğer siyasi parti temsilcileri Develi Emniyet Müdürlüğü Büro amirleri katıldı.
Develi Kaymakamı Harun Başıbüyük konuşmasında "Ülkemizde 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Develi İlçesinde huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi amacıyla, seçim öncesi, seçim günü ve sonrasında kamu görevlileri ve güvenlik güçleriyle birlikte iradenin tarafsızlığını zedeleyici tutum ve davranışlardan kaçınılarak, siyasi partilerin ve adayların herhangi bir baskıya ve kısıtlamaya maruz kalmadan mevzuat çerçevesinde propaganda ve benzeri çalışmalar yapmaları sağlanarak seçmenlerin oylarını serbestçe kullanmaları yönünde gerekli emniyet tedbirleri en üst düzeyde planlanmaktadır. İlçe genelinde kamu düzeninin sağlanması, güvenlik ve asayiş hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli tüm planlamalar titizlikle uygulanmaktadır" dedi.
Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, "Seçimlerin hür ve demokratik bir şekilde yapılması için güvenli bir ortamın sağlanması takdir edersiniz ki büyük bir önem arz etmektedir. Halkımızın iradesinin hiçbir baskı ve etki altında kalmadan hür bir biçimde sandığa yansıması için Kaymakamlığımız ve emniyet güçlerimiz bundan önceki seçimlerde olduğu gibi, bu seçimlerde de her türlü güvenlik tedbirini alma konusundaki çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmektedir. Halk iradesinin adil, şeffaf ve hür bir şekilde yapılan seçimler yoluyla tecelli ettirilmesi imkanı çağdaş parlamenter demokrasilerin en önemli özelliğidir. Haklı bir gururla ifade edebiliriz ki Develimiz çağdaş, medeni ilçelere de örnek olacak düzeydedir, sisteme ve uygulama tecrübesine sahiptir" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Develi’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 16 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Develi’de Seçim Güvenliği Toplantısı Yapıldı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  02 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   15:57
  • Akşam
   18:28
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı