Ege Haberleri

EGE

  Develerden gövde gösterisi

  Hürriyet Haber
  05.01.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, Menderes Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Menderes Deve Güreşleri Festivali öncesinde develer ilçe sokaklarında dolaştırıldı.

  Menderes Belediyesi tarafından düzenlenen Menderes Deve Güreşleri Festivali kapsamında 100 deve Menderes'e getirildi. Güreş öncesinde Menderes sokaklarında dolaştırılan develere vatandaşlar ilgi gösterdi. İlçe merkezini dolaşan develer daha sonra belediye binası önüne getirildi. Burada vatandaşlar, develerle bol bol fotoğraf çektirdi. Menderes Karakuyu Köyü Zeybek Ekibi de oynadığı halk oyunu ile beğeni topladı.
  Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, "Menderes'te yeni yılın ilk festivalini gerçekleştiriyoruz. İlçemize verdiğimiz sözleri yerine getiriyor ve ilkleri yaşatıyoruz. Menderes Deve Güreşi Festivali bugüne kadar ilçemizde yapılmayan bir festivaldi. İnşallah bu etkinliği geleneksel hale getireceğiz. Örf ve adetlerimizi yaşatmak adına gerçekleştirdiğimiz etkinlik kapsamında develerimizi güreş öncesinde Menderes sokaklarında dolaştırdık. Özellikle çocuklarımız develere büyük ilgi gösterdi. Bizim dönemimizde başlattığımız ilklere devam edeceğiz. İnşallah pek çok yeni etkinliği ve projeyi Menderesimiz'e kazandıracağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı