Ege Haberleri

  Deve de kaldırılsa

  Hürriyet Haber
  04.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir’in İzmir’in göbeğinde sergilediği develi, takkeli sözde nostaljik çağdışı örtü yerinde dururken, ilan reklam yönetmeliğine aykırı tabelaları Karşıyaka Belediyesi söktü.

  İlan reklam yönetmeliğine aykırı olarak yapılan reklam ve tanıtım araçlarının yol açtığı görsel kirliliği ve can güvenliğini tehdit eden tehlikeleri önlemek amacıyla genel temizlik başladı. Karşıyaka Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri alarma geçirildi. Öncelikle Bahriye Üçok, Ordu ve Atatürk Bulvarları ile Mevlana Caddesi gibi ana arterlerdeki 60 adet yasa dışı ve uygunsuz tabela söküldü. Bu çağdaş çalışmalar sürerken, Büyükşehir Belediyesi’ninharap otel binasına çevre kirliliğini önlemek amacıyla geçen ay giydirdiği develi, fesli örtü, tartışılmaya devam ediyor.
  Tabelalar sökülüyor
  Karşıyaka Belediyesi ilan reklam yönetmeliğine aykırı 60 tabelayı  söktü. Öncelikle ana arterlerdeki kaldırımlarda ve elektrik direklerinde bulunan tabelalar Karşıyaka Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince sökülmeye başlandı. Bahriye Üçok, Ordu ve Atatürk Bulvarları ile Mevlana Caddesi gibi ana arterlerde yapılan çalışmalarda 60 adet tabela söküldü. Belediye ekipleri tarafından tabela söküm çalışmalarının devam edeceği açıklandı.
  Belediyede toplantı
  Kaldırım ve elektrik direklerinin dışında kalan ve mülkün kendi parseli içinde yer alan,  ilan ve reklam yönetmeliğine teknik ve estetik açıdan aykırılık taşıyan tabelaların nasıl uygun hale getirileceği konusunda belediyede  bilgilendirme toplantısı yapıldı.  Karşıyaka Sanayici ve İş adamları Derneği KASİAD ile Bostanlı Esnaf Sanayici ve İş adamları Derneği BESİAD yöneticilerine, Karşıyaka Belediyesi Plan Proje veYapı-Kontrol Müdürlükleri ile Karşıyaka Belediye Meclisi Esnaf  Komisyonu’nca konuyla ilgili olarak bilgi verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı