« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Deve boynu

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Galatasaraylı dostlara bu vebali taşıtmaya kimsenin hakkı yok. Galatasaray futbol takımı hakem yardımı, federasyon desteği olmadan da şampiyon olabilecek güçtedir.

Ama Gaziantep maçında penaltı yapan kaleciye kırmızı kart göstermeyip hata yaparak Güneydoğu'nun anlı şanlı takımının puanını çalıp uçuruma iten hakemin yaptığına, Altay maçında göz göre göre hata yaparak savunmanın en iyi adamını atıp auta giden vuruşu tekrarlatarak zorla gol attıran hakem Ali Aydın'ın yaptıkları tuz biberin ötesinde hakemlik mesleğine de, sporculuk anlayışına da ihanetten başka birşey değildir.

Bu maç için söylenecek ‘‘Deve boynun eğri demişler, nerem doğru ki yanıtını vermiş’’ sözü geçerlidir.

Bu büyük kıyağına karşılık Hakan Şükür'ün maç formasını armağan olarak aldığı iddiası ise insanın yüzünü yere geçirecek bir spor ayıbıdır.

Eğer Ali Aydın bu maçta hata yapmadığını söylüyorsa bugünden tezi yok düdüğünü Merkez Hakem Kurulu'na teslim edip hakemlik kurslarına en baştan olmak üzere yeniden kaydını yaptırmalıdır.

Galatasaray şampiyonluğu için herşeyi mubah görenler dışında vicdan sahibi hiçbir sarı kırmızılı o maçın 35. dakikasına kadar kan kustuklarını ancak hakem Ali Aydın'ın Altay'ı yıkışından sonra farka gittiklerini inkar edemez.

F.BAHÇE DE OLMASIN

Açık yüreklilikle ve tam bir içtenlikle söylüyorum ki, eğer Fenerbahçe de böyle ayak oyunları ve gayri ahlaki desteklerle şampiyon olacaksa öyle şampiyonluk olmaz olsun...

Otto Bariç ilk kez doğru laf etti. ‘‘Bu koşullarda Fenerbahçe şampiyon olamaz’’ dedi.

Doğruya doğru. Fenerbahçe şampiyon olamayacaksa bir senin sayende, bir de federasyon ve hakemlerin sayesinde bu şanı kaçıracaktır.

Sen işine bak. Bundan sonraki tüm maçları kazandır, başkasını şampiyon yaparlarsa yapsınlar.

O zaman bir tek karımız olur, benki senden kurtuluruz.Bunları da Beğenebilirsiniz