Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Devamsızlık rakamları abartılıyor

  A.A
  16 Kasım 2009 - 13:59Son Güncelleme : 16 Kasım 2009 - 13:59

  Domuz gribi sebebiyle okullardaki devamsızlık oranları hakkında söylenen rakamların abartılı olduğu söylendi.


  İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, yazılı ve görsel basında “domuz gribi sebebiyle okullarda devamsızlık oranlarının yüzde 50 olarak ifade edildiğini” hatırlattı.

  İlçelerden tek tek elde ettikleri ve valilik ile de paylaştıkları gerçek rakamların böyle olmadığını dile getiren Yıldız, “Hiçbir okulumuzda devamsızlık yüzde 50'yi bulmadı. Yazılı ve görsel basında ifade edilen rakamlar abartılı ve gerçeği yansıtmıyor. Çok yükseldi deniyor. Devamsızlık oranı ortalama yüzde 7-8 bandında seyrediyor” diye konuştu.
  Rakamların bu şekilde sorumsuzca ifade edilmesinin eğitim öğretimi aksatacağını söyleyen Yıldız, daha dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.

  Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının birlikte yürüttüğü farkındalık kampanyalarının iller ve ilçeler bazında okullarda devam ettiğini, kasım ayı sonunda da okullarda aşılama çalışmalarının başlamasının beklendiğini hatırlatan Yıldız, okullarda hijyen çalışmalarının devamı için de kendilerine müracaat eden firmalarla anlaştıklarını, okullara temizlik malzemesi takviyesi yapılacağını bildirdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı