« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Devamını getireceğiz"

Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Sırbistan maçında aldıkları galibiyetle milli takımın gerçek kimliğine dönmeye başladığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Earls Court Salonu'nda oynanan ve Türkiye'nin 3-0 galibiyetiyle sona eren maçın ardından açıklama yapan Karabıyık, “Brezilya'dan aldığımız 1 puanın önemi şimdi ortaya çıkıyor. Ümit ediyorum Güney Kore maçında iyi bir oyun ortaya koyarak oradan da en az 2 puan alırsak gruptan çıkarız diye düşünüyorum” dedi.

Sırbistan karşısında milli voleybolcuların iyi servis attığını belirten Karabıyık, “Diğer maçlarda çok inişli çıkışlı oynadık. Sırbistan maçında da zaman zaman düşüşlerimiz oldu, ancak çok iyi servis attık. Rakip karşılamakta zorlandı. İyi servis karşıladık, iyi hücum ettik. Bizim gerçek kimliğimiz bu. Bir yerde dönmemiz gerekiyordu, gerçek kimliğimize dönüyoruz yavaş yavaş” diye konuştu.

Başkan Karabıyık, Eda'nın sakatlığının kendilerini üzdüğünü dile getirerek, milli sporcunun durumunun netlik kazanmadığını söyledi.
Güney Kore maçından 2 veya 3 puan almak istediklerini belirten Karabıyık, “Ben başından beri gruptan çıkalım da kaçıncı sırada çıktığımız önemli değil diyorum. Birinci olmadıktan sonra ikinci, üçüncü sırada çıkmışsınız önemli değil” diye konuştu.

“Devamını getireceğiz”

Milli takım kaptanı Esra Gümüş de ilk iki maçı kaybettikleri için Sırbistan maçına stresli çıktıklarını kaydederek, “Ama bu stres bizi olumlu etkiledi” dedi.

Sırbistan karşısında baştan sona agresif bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Gümüş, “Tüm takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum, turnuvaya devam etmek için çok önemli bir maçtı. 2 mağlubiyetten sonra kazandığımız için mutluyuz. İnşallah devamını getireceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz