Gündem Haberleri

  Deva Holding, Çerkezköy'de ki inşaata yeniden başladı

  A.A.
  05.10.2007 - 10:40 | Son Güncelleme:

  Deva Holding, Çerkezköy'de yürütülen soruşturma kapsamında uzman kuruluş raporlarında istenen saha iyileştirmelerinin tamamlanması üzerine, gerekli izinleri alarak inşaata yeniden başladı.

  Deva Holding'den Borsaya yapılan açıklamada, şirketin Tekirdağ Çerkezköy'de bulunan Organize Sanayi Bölgesi'ndeki inşaat alanının bir bölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, uzman kuruluş raporlarında istenen saha iyileştirmelerinin tamamlanması üzerine, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı ile Çevre ve Orman Bakanlığının izni alınarak anılan sahada inşaata tekrar başlanıldığı belirtildi.

  Açıklamada, “Deva Holding, sosyal sorumluluk bilinciyle çevre mevzuatının tüm gerekliliklerini talep edildiği şekilde yerine getirmiş, Çevre ve Orman Bakanlığının ilgili yönetmeliğinin erken ödemeye tanıdığı 1/4 oranındaki indirim hakkından yararlanılarak, idari para cezası 2.025.000 YTL olarak ödenmiştir” denildi.

  Açıklamada, Temmuz 2006'dan bu yana görevde bulunan yeni yönetimin, durumdan ancak hukuki sürecin başlamasıyla haberdar olduğu ve konuya hassasiyetle eğilerek gerekli tüm aksiyonları almak üzere harekete geçtiği aktarıldı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı