Ege Haberleri

EGE

  Dev yatırım

  Osman Nuri BOYACI, (DHA)
  19 Ağustos 2009 - 21:33Son Güncelleme : 19 Ağustos 2009 - 21:33

  Denizli, Aydın ve Muğla’nın elektrik dağıtımını yapan Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş., 5 yılda 500 milyon dolarlık yatırım yapacak.

  ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurulu denetimindeki ilk enerji dağıtım şirketi olan ve bir yıldır Denizli Aydın, Muğla’da elektrik dağıtımını yapan Aydem, dağıtım sistemini güçlendirmek için atağa kalktı. Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, hazırladıkları yatırım programını  uygulamaya koyduklarını belirterek, “Teknolojik altyapının yenilenmesi ile hizmet sürelerini kısalttık. Yatırımlarımız artarak devam edecek. Hazırladığımız master plan kapsamında önümüzdeki 5 yıl içinde 500 milyon dolar tutarında yatırım yapmayı hedefliyoruz” dedi.

  1.5 milyon abone

  Hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini artırmak için insan kaynaklarına yatırım yaptıklarını ifade eden Saldanlı, çözüm merkezi kurduklarını vatandaşların tüm işlemlerini 444 4 186 nolu telefonu arayarak ve internet sitesinden gerçekleştirebileceklerini söyledi. Bölgede bir yıldır başarılı çalışmalar yaptıklarını, arızaya müdahale süresini 15 dakikaya kadar indirdiklerini belirten Saldanlı, “Aydem Elektrik Dağıtım A.Ş., EPDK denetiminde faaliyetini sürdüren ilk özel şirket özelliğini taşıyor. 1.5 milyon aboneye ulaşmak ve onlara hizmet sunmak kolay değil. Hedefimiz elektrik kesintisiyle tanışmamış kuşaklar için çalışmak” dedi.

  Fiyat düşecek

  Şu anda elektrikte ulusal fiyat uygulamasının geçerli olduğunu, her bölgenin elektrik fiyatının aynı olduğunu hatırlatan Başkan Ceylan Saldanlı, 2013’ten sonra bölgesel fiyat uygulamasına geçilmesinin düşünüldüğünü, bölgesel tarifeye geçilmesi halinde Aydem dağıtımın hizmet verdiği illerde fiyatın düşebileceğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı