« Hürriyet.com.tr

Dev uçak gemisi Marmaris'te

ABD'nin en büyük uçak gemilerinden “USS Theodore Roosevelt”, sabah saatlerinde Marmaris'e geldi. Dev uçak gemisi kıyıya yaklaşık 3 mil açıkta demirledi. Gemi uzunluğu nedeniyle limana sığmadı.

A.A
X
97 bin gros ton ağırlığında, 332.85 metre uzunluğunda, 85 uçak kapasiteli ve saatte 35 mil hıza sahip uçak gemisi Marmarisli vatandaşların büyük ilgisini çekti. Geminin 4 gün boyunca Marmaris'te kalacağı öğrenildi.

USS Theodore Roosevelt uçak gemisi, ağırlığı ve uzunluğu nedeniyle Marmaris Limanı'na yanaşamayınca Marmaris açıklarında demirlemek zorunda kaldı. Uçak gemisi kıyıyla bağlantısını kendi olanaklarının yanı sıra günlük tur tekneleriyle sağlayabilecek.

SIKI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI/images/100/0x0/55eaeaa3f018fbb8f89eebfc

USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin Marmaris açıklarına demirlemesi üzerine bölgede çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Uçak gemisinin Marmaris'e gelmesinden bir gün önce bölgeye sevk edilen SAS komandolarının, kritik noktalarda görevlendirildiği öğrenildi.

Bu arada deniz trafiğinin de mevcut önlemlere ek olarak sıkı bir biçimde denetim altına alındığı bildirildi. Uçak gemisinin yanına teknelerin yaklaşmasına izin verilmiyor.

Durgun günler geçirdiklerini belirten Marmarisli esnaf, “Dev gemiyi Marmaris açıklarında görünce ilk başta çok şaşırdık. Bu büyüklükte bir geminin gelmesini beklemiyorduk. Özellikle geminin 4 gün boyunca burada kalacağı haberi bizi sevindirdi. Gemi personeli 4 gün boyunca Marmaris çarşısına ayrı bir hareketlilik getirecek” diye konuştular.

USS THEODORE ROOSEVELT”IN MÜRETTEBATI, MARMARİS ÇARŞISINI GEZDİ

Marmaris'e sabah saatlerinde gelen ABD'nin en büyük uçak gemilerinden biri olan “USS Theodore Roosevelt”ın mürettebatı Marmaris çarşısını gezdi.

Kıyıya yaklaşık 3 mil açıkta demirleyen “USS Theodore Roosevelt” uçak gemisinin mürettebatı tekneler aracılığı ile Netsel Marina'ya gelerek buradan çarşıya dağıldılar.

Gruplar halinde gezen gemi mürettebatı Marmaris Çarşısı'nı hareketlendirdi. Havanın güneşli olmasını fırsat bilen mürettebatın bir kısmı Marmaris Limanı yakınında bulunan kafe ve restoranlarda zaman geçirirken, bir kısmı ilçenin tarihi bölgelerini gezdi.

Marmaris açıklarına demirleyen “USS Theodore Roosevelt” uçak gemisi 97 bin gros ton ağırlığında, 332.85 metre uzunluğunda, 85 uçak kapasiteli ve saatte 35 mil hız yapabiliyor.

Marmarisli vatandaşların büyük ilgisini çeken geminin ilçede 4 gün kalacağı öğrenildi.

Kaynak: A.A

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Doğa yürüyüşcülerine özel dağ kulübeleri
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Hindistan'ın gizemli halkı! Öyle bir hayatları var ki...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Yılbaşı tatilini Türkiye’de geçirmeyi planlayanlara en güzel tatil noktaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Safranbolu konakları beyaza büründü
GezginGezgin
Film seti tadında seyahat! Sonbaharın en gözde adresi...
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sonbaharın en güzel şehir parkları! Listede Türkiye’den öyle bir yer var ki…