Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Dev şirketten "USB bellekleri imha edin" uyarısı

  Hürriyet Haber
  06.05.2017 - 10:04 | Son Güncelleme:

  Teknoloji devi IBM, müşterilerine hediye olarak sunduğu USB bellekler için şok bir açıklama yaptı: "Kullanmayın; hemen imha edin!"

  IBM, müşterilerine depolama cihazlarıyla birlikte dağıttığı USB flaş bellekleri yok etme uyarısında bulundu.

  Firma tarafından Salı günü yayınlanan bir tavsiyede Storwize sistemlerinin kurulumunu sağlayan USB belleklerde zararlı kod bulunduğunu söyledi. Firma, kodun yayılmasını engellemek için V3500, V3700 ve V5000 Gen 1 sistemlerini alan müşterilerinden flaş sürücüyü imha etmelerini istiyor. Firma açıklamasında "kurulum aracı USB flaş sürücüsünden çalıştırıldığında aracın kendisini sabit diskteki geçici bir klasöre kopyaladığını" söyledi.

  Zararlı kod, Kaspersky Lab'in verilerine göre Reconyc Trojan zararlı ailesine ait ve genellikle Rusya ve Hindistan'daki bilgisayarları hedef alıyor. IBM, kurulum sırasında zararlının kurbanın bilgisayarına kopyalandığını ancak bu sırada çalıştırılmadığını söylüyor.

  IBM, sürücüyü sistemine takanlara bir antivirüs kullanmalarını ve zararlıyı sistemden kaldırmalarını öneriyor. Firmaya göre zararlının bulunduğu klasörü silmek de yeterli. Zararlının flaş sürücülere nasıl bulaştığı ise henüz açıklanmadı.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: GÖRÜNÜMÜ EN ACAYİP 40 USB OYUNCAĞI

  IBMin net karı ve geliri ilk çeyrekte azaldı
  IBM'in net karı ve geliri ilk çeyrekte azaldı
  Hibrit bulutlar OpenStack ile hızlanıyor
  İşlemciyi hem soğutan hem enerji veren pil!
  Etiketler: teknoloji
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı