« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dev prova: 69-64

Ay yıldızlılar ilk yarısını 38-34 geri kapadığı maçta, ikinci yarıda canlandı. 12 Dev Adam iyi savunma yapıp, İbo ve Serkan’ı da devreye sokunca, Gök Mavilileri dize getirdi.

CELAL DEMİRBİLEK
SON GÜNCELLEME
BASKETBOL Milli Takımımız, G.Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen World Basketball Challenge 2006 Turnuvası’nda, G.Kore’den sonra İtalya’yı da dize getirdi. Gök Mavililer karşısında tarihinde ikinci galibiyetini aldı: 69-64.

19 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında Japonya’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren takımımız, oynadığı basketbolla umut verdi.

İbo canlandırdı

İtalya karşısına Ersan, Serkan, Fatih, Kaya ve Hakan beşi ile çıkan takımımız, Kore maçının bir kopyası gibi oyun düzenini kuramadı. İlk beş dakikayı 9-5 yenik geçen devlerimiz, İbrahim’in oyuna girip isabetli şutlarıyla nefes aldı ama bu periyodu İtalya 16-12 önde kapadı. İkinci periyoda Ermal, Serkan, İbrahim, Kerem, Ender beşi ile giren takımımız 16’ncı dakikada 26-25 öne geçtiyse de İtalya devreyi 38-34 önde kapadı.

Fark 12 oldu

İkinci devrede sahada bambaşka bir milli takım vardı. İyi savunma yapan takımımızda Serkan ve İbrahim’in dış şutlardaki başarısına pota altında Kerem ve Fatih’in mükemmel oyunları eklenince 25’nci dakikada skoru 46-41 yaptık, periyodu da 56-52 önde kapadık. Son çeyrekte Ender takımı iyi yönetti. Ancak Fatih’in yorulması, Ermal’ın 5 faulle oyundan çıkmasından sonra pota altını kullanan ve 12 sayılık farkı kapatan İtalyanlar karşısında İbrahim ve Serkan’ın etkili şutları 12 Dev Adam’ın Bormio’daki rövanşı almasını sağladı.

Bu arada Kore’deki kamp ve maçlarını tamamlayan Basketbol Milli Takımımız bugün öğle saatlerinde uçakla Japonya’nın Nagoya kentine gidecek. Oradan karayolu ile eleme maçlarının oynanacağı Hamamatsu şehrine geçecek.

SALON: Jamsil Gymnasium-Seul

HAKEMLER: K.Bill (ABD-***), D.H.Suk (Kore-***), K.J.Sung (***)

TÜRKİYE: Cenk (*) 4, Ermal (**) 4, Ender (***) 6, Ersan (*), Serkan (***) 20, İbrahim (***) 19, Fatih (***) 4, Kerem (***) 8, Kaya (**) 4, Hakan (**)

İTALYA: Belinelli (**) 6, Basile (**) 7, Soragna (*) 4, Marconato (*), Mordente (*), Pecile (***) 10, Michelori (*) 4, Rocca (*) 4, Di bella (***) 12, Garri (**) 10, Gigli (*) 7

PERİYOTLAR: 1.PERİYOT: 12-16 DEVRE: 34-38 3. PERİYOT: 56-52

BEŞ FAUL: 34.25 Ermal

Bunları da Beğenebilirsiniz