OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Dev projenin yüzde doksanlık kısmı tamamlandı

DHA
13.06.2018 - 18:40Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen, şehir trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak Devlet Bahçeli Meydanı Alt  Geçit ve Meydan Düzenleme Projesi’nde,  alt geçit ve bazı kavşaklar arife günü taşıt trafiğine açılıyor.
Belediye Başkanı Kadir Kara, bayram öncesi proje kapsamında alt geçit ve bazı kavşakların trafiğe açılacağı müjdesini verdi. Başkan Kara, projenin yüzde doksanlık kısmının tamamlandığını ifade etti.
Alt geçitten araç trafiğinin verilebileceğin, yol çizim ve ışıklandırma çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Başkan Kara, "Bununla beraber şehrimizi güney ve kuzey istikametinde birbirine bağlayan bazı geçiş noktaları, yani Devlet Bahçeli Meydanındaki bayrak direğimizin olduğu yerdeki kavşağımız, yine Kemal Satır Caddesinden Cevdet Sunay Caddesine geçişin olduğu nokta, Ortaokul Caddesinden kuzey istikametine geçiş noktasındaki bulunan kavşak düzenlemeleri, Hilmi Karaboran Caddesi çifte petrollerin olduğu bölgedeki kavşak düzenlemesi tamamlandı.  Ayrıca Kadirli yolunun olduğu noktadaki kavşak düzenlemesi ve geçiş noktası gerek alt geçit kullanılarak gerekse üstten geçilerek yapmış olduğumuz tadilatlarla ramazan bayramında Osmaniyeli hemşerilerimizin trafik ulaşımını daha rahat sağlayabilmeleri açısından esnaflarımızı bu konuda arife günü alışveriş yapabilmelerini imkân sağlayabilmek açısından arife günü öğleden sonra tedbirlerimizi alarak trafiğe açacağız.  Tabi bu tamamen bu projenin tamamlandığı anlamına gelmiyor. Şu anda bu projenin fiziki olarak yüzde doksanı tamamlandı." dedi.
ŞEHİTLER ANITI TAMAMLANIYOR
Peyzaj çalışmaları ve beraberinde yaptırılan Atatürk Anıtını'nın yine aynı bölgede tamamlandığına dikkat çeken Kara, "Ayrıca şehitler diyarı Osmaniye olarak yapmış olduğumuz şehitler anıtını da tamamlamaya çalışıyoruz. Yine yolumuzun sağında ve solunda eskiden her iki taraf yanlarda giderken şimdi ortaya aldığımız yolumuzun kuzey ve güney istikametlerinde dükkanlarımızın ön taraflarında oluşturduğumuz peyzaj çalışmaları da bayramdan sonra bitirilecek. Bu alanda Osmaniyemizi simgeleyecek bazı anıtlar da yer alacak. Ancak şuanda biz ramazan bayramı münasebetiyle şehrimizin yaşam kalitesini artırmak ve kesintiye uğrayan kuzey güney geçişlerini açıp şehrin bağlantılarını tamamlamak adına inşallah arife günü öğlen saatleri itibariyle trafiğe açarak Osmaniyeli hemşerilerimizin hizmetine hem altgeçidi hem de kuzey güney geçişlerini biraz önce saymış olduğum kavşaklardaki kuzey güney geçişlerini hizmetine sunmuş olacağız. Ben şimdiden bu yapmış olduğumuz büyük projenin Osmaniye için hayati derecede önem taşıyan bu büyük projenin Osmaniyemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, Osmaniyeli hemşerilerime selam saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dev projenin yüzde doksanlık kısmı tamamlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı