Gündem Haberleri

  Dev proje yeniden

  Hürriyet Haber
  02.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Belediye Başkanı Bekir Kumbul, Kadıoğulları firmasına ihale edilen Kalekapısı projesinden vazgeçildiğini söyledi .

  ANTALYA Büyükşehir Belediyesi tarafından Kadıahmetoğuları Firması'na 3 yıl önce Belediye Sarayı yapımı karşılığı 5.6 trilyon liraya satılan eski otogar alanındaki 18 dönümlük alanda gerçekleştirilecek projeden vazgeçildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul, Kalekapısı projesi içinde yer alan araziye belediye sarayı yapılmayacağını açıkladı.

  Başkan Kumbul'un bu projeden iki nedenden dolayı vazgeçtiği ileri sürülüyor. Bunlardan biri, Kumbul'un seçim meydanlarında projeyi değiştireceğine dair verdiği söz, ikincisi ise firmaya olan trilyonluk borçtan kurtulma amacı. Başkan Kumbul, projedeki belediye binası kısmını yaptırmadığı takdirde firmaya 4 trilyon lira ödemekten kurtulacak.

  VERİLEN SÖZ

  Kendisinden önce projelendirilen 26 katlık Belediye Binası için 18 Nisan seçimlerinde, ‘‘Belediye Başkanı seçilirsem, gökdeleni yaptırmayacağım. Burası halka açık meydan olacak, park olacak’’ demişti. Başkan Kumbul'un şimdi bir taşla iki kuş vurmayı amaçladığı, projeyi silbaştan yaparak hem borçtan kurtulmayı hem de sözünü yerine getirmeyi planladığı önü sürüldü.

  YENİ PROJE

  Bu konuda görüşlerine başvurulan Başkan Kumbul, ‘‘Kent merkezine 26 katlı belediye sarayı hoş durmaz. Kalekapısı 10 yıldır tartışılan bir proje. Jüri projeyi tekrar ele aldı. Bölge meydan, kültür merkezi, kapalı otopark olarak yeniden projelendirilecek. Gökdeleni yaptırmamakla firmaya olan borcumuz da hafiflemiş olacak’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı