Ege Haberleri

EGE

  Dev otopark hizmete giriyor

  Mehmed Hakkı ÖZBAYIR / MANİSA, (DHA)
  10 Eylül 2014 - 01:15Son Güncelleme : 09 Eylül 2014 - 10:31

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını tamamladığı 400 araçlık yeraltı otoparkı hizmete açılıyor. Kısa sürede tamamlanan otoparkın açılışı, 10 Eylül Çarşamba günü saat 16.30'da gerçekleştirilecek.


  Manisa merkezinde yaşanan otopark sorununu çözmek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Emekliler Parkı'nın olduğu bölgede inşa edilen yeraltı otoparkı hizmete açılıyor. Çarşamba günü saat 16.30'da düzenlenecek törenle hizmete girecek olan otopark, 400 araç kapasitesiyle merkezde yaşanan sıkıntıya çare olacak. Yapımı kısa sürede tamamlanan otoparkın abone kayıtlarının da başladığını duyuran BESOT A.Ş, daha önceden başvuru yapan, ancak aboneliklerini aktif hale getirmeyen vatandaşlara çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada abonelik için başvuruda bulunan araç sahiplerinin, BESOT A.Ş'den aboneliklerini aktif hale getirmeleri istendi. Aboneliklerini aktif hale getirmeyen araç sahiplerinin, haklarını kaybedecekleri ifade edildi.

  Dev otopark hizmete giriyor

  ABONELİK 300 ARAÇLA SINIRLI
  Yapımı tamamlanan ve hizmete açılacak olan 400 araçlık yeraltı otoparkında abonelik 300 araçla sınırlı olacak. Geriye kalan park alanı ise günlük olarak vatandaşların hizmetine sunulacak. Açılışı gerçekleştirilecek olan otopark 7 gün 24 saat hizmet verecek. Ayrıca otoparka bırakılan araçlar, park alanından çıkana kadar doğal afetlere karşı sigorta kapsamına alınacak.
  Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılacak olan yeraltı otoparkında engelli vatandaşlar da unutulmadı. Engelli vatandaşlar düşünülerek yapılan tasarımda, engelli araçların park edileceği noktalara yakın, iki asansör hizmete sunuldu. Ayrıca otopark içerisinde bulunan kolonlara darbe emiciler konularak, araçların olası kazalarda hasar görmelerinin önüne geçildi.
  MHP'li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yeraltı otoparkı açılışına tüm Manisalıları davet etti. Manisa'nın sorunlarına çözüm noktasında proje ürettiklerine dikkat çeken Başkan Ergün, "Kentimizin otopark sorununa bir nebze de çözüm getirecek olan otopark açılışımızda, hemşehrilerimizi yanımızda görmek bizleri mutlu edecek" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı