« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dev derbiye 1704 polis

İl Spor Güvenlik Kurulu, Turkcell Süper Lig'de 21 Kasım Cumartesi günü yapılacak Beşiktaş-Fenerbahçe derbisiyle ilgili önlemleri görüşmek üzere toplandı.

İstanbul DHA
SON GÜNCELLEME

İstanbul Valiliği'nde, vali yardımcısı Ali Bakoğlu başkanlığındaki toplantıya, Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Bülent Deriş, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı Müdürü Ayhan Bak ve diğer yetkililer katıldı. Ali Bakoğlu, yaptığı konuşmada, bütün kulüplerin amacının, dostluk, kardeşlik ve barışın perçinleştirilmesi olduğunu dile getirerek, "Maalesef bazı seyircilerin olumsuz davranışları, bizi cezai işlem yapmaya yöneltmektedir. Bugüne kadar pek çok müsabakada yaptığımız uygulamalar sonucu, binlerce kişiye ceza yazmanın üzüntüsünü yaşamaktayız. Kurulumuz, objektif olarak üzerine düşeni yapmaktadır. Gerek spordan sorumlu bakanlık, gerek İstanbul Valiliği olarak, olumsuzlukları en az düzeye indirip, hatta polisimizi sahalardan çekerek futbol müsabakaları yapmayı amaçlıyoruz" dedi. Toplantıda alınan kararlar yazılı olarak açıklanırken, derbi maçta bin 834 emniyet personeli, 870 özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 2 bin 704 güvenlik personelinin görev yapacağı bildirildi. Açıklamada, stat giriş kapılarının saat 16.30'da açılacağı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Stat ve çevresinde alkollü içki içilmeyecek ve satışı da yapılmayacaktır. Aşırı derecede alkollü olup kendini idare edemeyen şahıslar stada alınmayacaktır. Stattaki büfelerde içme suları pet şişede değil, plastik bardaklarda ve ağzı açılmak suretiyle seyircilere satılacaktır. Müsabaka bitiminde, misafir takım seyircilerinin statta çok fazla beklememeleri amacıyla ev sahibi takımın taraftarları, makul bir süre sonunda tribünlerden çıkarılacaktır."

113 KİŞİYE TOPLAM 177 BİN 520 LİRA PARA CEZASI VERİLDİ

Bu arada, Turkcell Süper Lig'de aynı hafta yapılacak Galatasaray-Manisaspor, Kasımpaşa-Trabzonspor karşılaşmaları için alınacak önlemlerin de görüşüldüğü toplantıda, 113 kişiye toplam 177 bin 520 lira para cezası verildiği, kurulun bugüne kadar 2 bin 115 kişiye 2 milyon 581 bin 928 lira idari para cezası verdiği açıklandı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler