ANKARA HABERLERİ

Dev buluşma

Oğuz DEMİR
25.04.2017 - 16:01Son Güncelleme :

Ankara, İstanbul ve Kayseri’nin Çerkes halk dansları toplulukları 29 Nisan’da başkentte buluşarak aynı sahneyi paylaşacak. Dans topluluklarına, yine bu üç ilin müzik grupları eşlik edecek.

Oğuz DEMİR

Ankara Çerkes Derneği, 29 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.00’de Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Kongre ve Sanat Merkezi’nde renkli bir etkinliğe ev sahipliği yapacak. Ünlü oyuncu Kanbolat Görkem Arslan’ın sunuculuğunu üstleneceği gecede Elbruz Halk Dansları Topluluğu’nun yanı sıra Kayseri Kafkas Derneği Halk Dansları Topluluğu Aşemez ile İstanbul Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Topluluğu Mazenef de birbirinden güzel danslarıyla eşlik edecek. Yurt içi ve yurt dışında gösteriler yapan topluluklar, Çerkes halk dansları ile müziklerinden kesitler sunacak. Gecede ayrıca Ankara’dan Badin, İstanbul’dan Gınni ve Kayseri’den Maze müzik grupları da dinleyicilere müzik ziyafeti sunacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Dev buluşma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 16 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dev buluşma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı