Dünya Haberleri

  Dev adam önce hapisten sonra da elektronik bileklikten kurtuldu

  hurriyet.com.tr
  28.08.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İngiltere'de, 2 metre 13 santimetrelik boyuyla hapishane için "çok uzun" bulunan ve hapse girmekten kurtulan dev adam Jude Medcalf, bu sefer de elektronik bileklikten de kurtuldu.

  Bbir sağlık kuruluşundan 30 dolarlık Noel hediyesi ve 20 dolarlık çay çalan, daha sonra da bir barda çalışanların boş anını yakalayıp yiyecek çalmak suçundan yakalanan ve tüm bu suçlamalarla birlikte bir kadına kuru sıkı tabanca sıkmaktan tutuklanan 23 yaşındaki Medcalf, hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak kısa bir süre sonra hapishane giysileri ve yatakları için gereğinden fazla yapılı olduğu için hapishaneden çıkarılmıştı.

  Dev adam önce hapisten sonra da elektronik bileklikten kurtulduBİLEKLİĞİ GENİŞLETTİ
  Mart ayında çıkarıldığı mahkemede sahte silah ve kesici alet taşımak suçlarını mahkemede kabul eden Jude Medcalf'a 12 ay kamu hizmeti ve altı ay elektronik bileklik taşıma cezası verilmişti. Fakat Klinefelter Sendromu olarak bilinen bir hormon bozukluğu yaşayan Medcalf, elektronik bilekliğini genişlettiği gerekçesiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

  Medcalf, çıkarıldığı mahkemede gece saatlerinde evde olması gerekirken işverenlerinin isteği üzerine geç saatlere kadar çalıştığını ve bilekliğinin de işine devam edebilmek için avukatlar tarafından genişletildiğini öne sürdü. Hakim ise Medcalf'in durumunda elektronik bilekliğin bir yararı olmadığına ve çıkarılmasına karar verdi. Medcalf böylelikle bileklikten de kurtulmuş oldu.

  NASIL BİR HASTALIK?
  Klinefelter Sendromu denilen hormon bozukluğu, kişinin sürekli büyümeye devam ederken duygusal anlamda ergenlik dönemindeki bir çocuk gibi kalması olarak kendini gösteriyor. Genellikle 1.85 boylarında olan hastalar bazı durumlarda Medcalf gibi 2 metreye kadar ulaşabiliyor. Bu yüzden kemik yapılarında da sorunlar yaşanabiliyor. Fazladan X kromozomuna yani kadın kromozomuna sahip olan ve vücutları sperm üretemeyen bu hastalar, bazı cinsiyet karmaşaları da yaşayabiliyor.

  Etiketler: ceza , ingiltere , dev adam , devasa
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı