İZMİR HABERLERİ

DEÜ'den davet

DHA
06.07.2017 - 11:38Son Güncelleme :
DHA

DOKUZ Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oğuz Dicle üniversite tercihlerinin yapılacağı bu günlerde öğrencilerin gelecekleri için en doğru seçeneği bulmalarını umduğunu belirterek yetkin bir kurumda seçkin öğretim üyelerinin gözetiminde, en çağdaş yöntemlerle eğitilmek ve saygın bir meslek edinmek isteyen öğrencileri fakültesine davet etti.

Gençlerin tatlı bir telaş içinde üniversite tercihleri yaptığı bu dönemde DEÜ Tıp Fakültesi de yeni öğrencilerini bekliyor. DEÜ Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Oğuz Dicle DEÜ Tıp Fakülteli olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Fakültemizde Tıp Eğitimi, 10- 14 kişilik küçük gruplarla, öğrenci merkezli olarak probleme dayalı öğrenim yöntemiyle verilmektedir. Bu eğitim, dünyanın en seçkin tıp fakültelerinde uygulanmakta olan eğitim modelidir. Bu yöntem öğrenmeyi öğreten, merak ve gereksinime dayalı, erişkin öğrenmesi ilkelerini gözeten, insanı sadece biyolojik olarak değil, sosyal, kültürel ve psikolojik boyutları ile ele alan, mesleki becerileri eksiksiz olarak edindirmeyi hedefleyen ve öğrencinin gerçek yaşam ortamında öğrenmesini sağlayan özgün bir yöntemdir. Eğitimimizin kalitesi, ilk olarak 2011’de, ikinci kez ise 2017’de Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından akredite edilerek tescillenmiştir. Yaklaşık 500 öğretim üyesinden oluşan ve en güncel bilgi ve becerileriyle sizleri geleceğe en iyi şekilde hazırlamanın heyecanını taşıyan eğitici kadromuzdan eğitim alacak olmanız gerçek bir ayrıcalıktır. Ülkemizin en güzel kentlerinden birinde bulunan Fakültemiz, en ileri teknolojiye sahip laboratuvarları, ameliyathaneleri, görüntüleme sistemleri ve servisleri ile haklı bir üne sahip hastanesi, eğitim amaçlı kurulmuş örnek mesleksel beceri laboratuvarları, öğrenme kaynakları merkezi ve kütüphaneleriyle, çok sayıda öğrenci kulübü, yüzme havuzu ve kapalı spor salonlarıyla gururlanacağınız bir ortam sunmaktadır. Mezunlarımızın insani ve mesleki yetkinlikleri meslek yaşamlarına başladıklarında kendileri ve toplum tarafından da fark edilmektedir."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde DEÜ'den davet haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ekim 2018, Salı
 • İmsak
  05:59
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:02
 • Akşam
  18:31
 • Yatsı
  19:47
Sayfa Başı