Eğitim Haberleri

  DEÜ Rektörlüğü: YURTKUR düzenlemesini çözeceğiz

  AA
  23.09.2013 - 13:12 | Son Güncelleme:

  Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, YURTKUR’un kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla ilgili düzenlemesini çözeceklerini söyledi. Gençlerin Balçova’dan Bornova’ya, gitmek zorunda kalmayacaklarını belirtti.

  Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (YURTKUR) İzmir’deki kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla ilgili yeni düzenlemesine değindi. Rektör Füzun, “İnşallah meseleyi çözeceğiz ve gençlerimiz geceleri Balçova’dan Bornova’ya, Bornova’dan da Balçova’ya gelmeye kalkmayacak” dedi.

  DEÜ Tıp Fakültesi eğitim dönemi açılış töreninde konuşan Füzün, YURTKUR’un Ege Üniversitesi’nin Bornova Kampüsü’ndeki yurdunu, kız öğrencilere tahsis etmesi, bu yurtta bulunan erkek öğrencileri ise İnciraltı, Buca ve Çiğli’deki yurtlara yönlendirmesiyle ilgili de şunları dile getirdi:
  “Yurt meselesiyle ilgili valimizle görüştük. Yazışma ve görüşme içindeyiz. İnşallah meseleyi çözeceğiz ve gençlerimiz geceleri Balçova’dan Bornova’ya, Bornova’dakiler de Balçova’ya gelmeye kalkmayacak. O işi inşallah düzelteceğiz diye düşünüyorum. Onun gayretindeyiz.”

  Prof. Dr. Füzün, DEÜ’nün 63 bin 478 öğrenci ve 8 bin çalışanıyla çok büyük bir üniversite olduğunu belirtti. Prof. Dr. Füzün, “İtiraf etmeliyim ki Dokuz Eylül bilimsel içerik açısından son yıllarda hak ettiği yerin gerisinde kaldı. Bunun çalışmaları yapılıyor, o düzeyi yakalayacağız” diye konuştu.
  DEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülay Canda ise fakültede 350’si birinci sınıf olmak üzere bin 641 öğrencinin eğitim alacağını belirterek, öğretim üyesi başına 3.5 öğrenci düştüğünü anlattı.
  Törende fakülteye yeni öğrencileri önlüklerini giydi, Tıbbiyeli Andı içti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı