ANKARA HABERLERİ

Destici: Regaib Kandili'ni kutladı

DHA
06 Nisan 2016 - 15:03Son Güncelleme : 06 Nisan 2016 - 15:04

Destici: Regaib Kandili'ni kutladı

DHA

ANKARA, (DHA)- BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Üç Aylara ve Regaib Kandiline kavuşmanın heyecan ve coşkusunu yaşadıklarını söyledi. Destici, Kin, ihtiras ve ayrımcılığın iyice ivme kazandığını belirterek, vicdan sahiplerine önemli vazifeler düştüğünü söyledi.
Mustafa Destici, Üç Ayların başlangıcı ve Regaib Kandili ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, "Rahmet ve bereket ayları olan üç ayların başlangıcını haber veren mübarek Regaib Kandilimizin maneviyatımızı güçlendirip sevgi ve birlik duygularımızı pekiştirmesini temenni ediyorum. Türk İslam coğrafyasında ve tüm dünyadaki Müslümanların Regaib Kandili'ni kutluyorum" dedi.
VİCDAN SAHİPLERİNE ÖNEMLİ VAZİFELER DÜŞMEKTE
Kin, ihtiras ve ayrımcılığın iyice ivme kazandığı bugünlerde vicdan sahiplerine önemli vazifeler düşmektedir.ö Diyen Destici, “Regaib Kandilinin bizlere sunduğu manevi iklimden istifade etmek zorundayız. Tüm kalp berraklığı ve büyük bir tefekkür içerisinde ülkemizin hem maddi hem manevi imarı için bütün gücümüzle çalışmalı, kalp kırmaktan kaçınmalı, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz" diye konuştu.
HASET, KİN, DÜŞMANLIKTAN TEMİZLENELİM
Yüce Allah'ın ilahi mesajlarını insanlığa iletmek üzere gönderdiği, peygamber halkasının son temsilcisi olan Hazreti Muhammed (A.S)'in doğumunun, tarihin akışını değiştiren kutlu bir olay olduğunu kaydeden Destici, İslam ülkelerinin ve tüm dünyanın derin acılar yaşadığı günümüzde Hazreti Muhammed (SAV) in sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almanın önemini vurguladı.
NEFRET OLAN YERE SEVGİYİ
Destici, “Bu mübarek gece vesilesiyle ibadetin zevkinden bizi mahrum eden nefsin kötü arzularını frenleyelim. Gönül dünyamızı bulandıran haset, kin, düşmanlık gibi kötü duygulardan temizlenelim. İletişim, ünsiyet, hoşgörü ve tolerans eksikliği, farklılıklarla barış içinde bir arada yaşama konusunda yaşanan problemler gündelik hayatı doğrudan etkiliyor. Böyle bir ortamda Hz. Peygamber'in insanları kardeş yapan, insanlara sırf insan olduğu için değer veren, nefret olan yere sevgiyi, kuşku olan yere inancı, ümitsizlik olan yere ümidi, karanlık olan yere aydınlığı, üzüntü olan yere sevinci ikame eden, barış ve rahmet yüklü mesajına daha çok ihtiyacımız var.ö
Destici açıklamasının devamında, "Ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde rabbim bu mübarek aylar ve günler hürmetine ülkemize ve milletimize yardım etsin. Kardeşliğimizi bozarak ülkemiz içinde kardeş kavgası çıkartmaya çalışan dinsiz, imansız vatan hainlerine fırsat vermesin. Şehitlerimize rahmet eylesin" dedi. Destici açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Dünya insanlığı materyalist felsefenin kin, kavga fuhuş ve uyuşturucu ağlarına takıldı. Bu nedenle, dünyada savaşlar ve acılar bitmiyor. Bu vesileyle, içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesini temenni ediyor, başta Suriye, Irak, Filistin, Lübnan, Çeçenistan, Karabağ ve Doğu Türkistan olmak üzere dünyanın birçok yerindeki soydaşlarımıza ve Müslüman kardeşlerimize uygulanan zulmün son bulmasını Cenab-ı Allah'tan dileyerek, Türk milletinin ve Müslüman kardeşlerimizin, Regaib Kandili'ni tebrik ediyorum."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Destici: Regaib Kandili'ni kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Nisan 2016 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Destici: Regaib Kandili'ni kutladı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:53
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı